DISCO NOT BISCO S.R.L.

CUI 41469056·Producție filme, video, TV·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

114K

2024

Profit

66K

2024

Employees

1

2024

Margin

56,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DISCO NOT BISCO S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 114K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #2.262 la cifra de afaceri, #1.360 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 56.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DISCO NOT BISCO S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 114K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 56.7%.
Poziție în industrie
În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #2.262 la cifra de afaceri, #1.360 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.262 din 4.903 companii

Top 46.1%

Vezi clasamentul

După profit

#1.360 din 4.903 companii

Top 27.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#527 din 4.903 companii

Top 10.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
895K lei
Marjă medie
18.1%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri114K lei vs medie industrie 895K lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit56.7% vs medie industrie 18.1%

Compania este 3.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 1

Compania este 0.9× față de media industriei

Industry intelligence

Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024

Industry size

4.4B

RON revenue

Total companies

4.903

Total employees

5.690

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NEXT FILM S.R.L.116K1Producție filme, video, TV
METALE GRELE S.R.L.117K1Producție filme, video, TV
PRETTY RANDOM S.R.L.116K1Producție filme, video, TV
MAD HOUND SRL117K1Producție filme, video, TV
WAYPOST MEDIA S.R.L.116K1Producție filme, video, TV
MATRAGUNA REEL S.R.L.116K1Producție filme, video, TV
POLIGONZ ANIMATION S.R.L.116K1Producție filme, video, TV
BUG FILMS SRL116K1Producție filme, video, TV
MAD FILM PRODUCTION S.R.L.118K1Producție filme, video, TV
AUGMENTED FILMS S.R.L.115K1Producție filme, video, TV

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
56.7%
CA / angajat
117K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 52%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    114K
    Profit net
    66K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DISCO NOT BISCO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDISCO NOT BISCO S.R.L.(you)NEXT FILM S.R.L.METALE GRELE S.R.L.PRETTY RANDOM S.R.L.MAD HOUND SRL
Revenue
114K
116K
117K
116K
117K
Profit
66K
22K
28.8K
55.5K
95.8K
Margin
56,7%
18,9%
24,7%
47,7%
81,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DISCO NOT BISCO S.R.L.”.