DINOTEX SRL
Revenue
1.6M
2024
Profit
98.6K
2024
Employees
25
2024
Margin
5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DINOTEX SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #700 la cifra de afaceri, #735 la profit, #436 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DINOTEX SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #700 la cifra de afaceri, #735 la profit, #436 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOLE DELL'EST SRL | 1.7M | 24 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MAGLIEROM SRL | 1.7M | 25 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VELMATTY CO SRL | 1.7M | 25 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BAROPEX S.R.L. | 1.6M | 29 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| OLTEX SRL | 1.7M | 26 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PRAIR SRL | 1.6M | 24 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| TEXTILE NVG MADIROM SRL | 1.5M | 25 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| HEMDCONF SRL | 1.6M | 27 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ALPETEX CONFECTII S.R.L. | 1.6M | 27 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BIOCONF S.R.L. | 1.9M | 25 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.9%
- CA / angajat
- 66.8K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 98.6K
- Angajați
- 25
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 98.6K | 25 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DINOTEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DINOTEX SRL(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 25
- Profit
- 98.6K
- Rank RO
- #108.723
- SOLE DELL'EST SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 24
- Profit
- -203K
- Rank RO
- #109.514
- MAGLIEROM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 25
- Profit
- -39.7K
- Rank RO
- #109.229
- VELMATTY CO SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 25
- Profit
- -566K
- Rank RO
- #107.796
- BAROPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 29
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #112.017
- OLTEX SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 26
- Profit
- -18.5K
- Rank RO
- #106.290
- PRAIR SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 24
- Profit
- 11K
- Rank RO
- #111.701
- TEXTILE NVG MADIROM SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 25
- Profit
- -8.8K
- Rank RO
- #115.660
- HEMDCONF SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #110.444
- ALPETEX CONFECTII S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 27
- Profit
- -753K
- Rank RO
- #110.569
- BIOCONF S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 25
- Profit
- 232K
- Rank RO
- #100.940
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DINOTEX SRL(current) | 1.6M | 25 | 98.6K | #108.723 |
| SOLE DELL'EST SRL | 1.7M | 24 | -203K | #109.514 |
| MAGLIEROM SRL | 1.7M | 25 | -39.7K | #109.229 |
| VELMATTY CO SRL | 1.7M | 25 | -566K | #107.796 |
| BAROPEX S.R.L. | 1.6M | 29 | 277K | #112.017 |
| OLTEX SRL | 1.7M | 26 | -18.5K | #106.290 |
| PRAIR SRL | 1.6M | 24 | 11K | #111.701 |
| TEXTILE NVG MADIROM SRL | 1.5M | 25 | -8.8K | #115.660 |
| HEMDCONF SRL | 1.6M | 27 | 5K | #110.444 |
| ALPETEX CONFECTII S.R.L. | 1.6M | 27 | -753K | #110.569 |
| BIOCONF S.R.L. | 1.9M | 25 | 232K | #100.940 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DINOTEX SRL(you) | SOLE DELL'EST SRL | MAGLIEROM SRL | VELMATTY CO SRL | BAROPEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.6M |
| Profit | 98.6K | -203K | -39.7K | -566K | 277K |
| Margin | 5,9% | -12,3% | -2,4% | -33,4% | 17,3% |
| Employees | 25 | 24 | 25 | 25 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DINOTEX SRL”.