DINAMIC GRUP SRL
Revenue
223K
2024
Profit
8.9K
2024
Employees
2
2024
Margin
2,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DINAMIC GRUP SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 223K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.299 la cifra de afaceri, #2.152 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DINAMIC GRUP SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 223K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.299 la cifra de afaceri, #2.152 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GILTRUS SRL | 326K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| MOBVAS CONCEPT S.R.L. | 356K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| U & K COMPANY SRL | 355K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| GEOBIF FOREST S.R.L. | 362K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| ELAWOOD PREST S.R.L. | 362K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| DAFIOS S.R.L. | 352K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| WOODUCK S.R.L. | 364K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| TONNELLERIE BUTICOM SRL | 364K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| PELE�I AGROSAT S.R.L. | 350K | 2 | Lemn și produse din lemn |
| LEMNFRONT EXPERT S.R.L. | 348K | 2 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.5%
- CA / angajat
- 179K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 223K
- Profit net
- 8.9K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 223K | 8.9K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DINAMIC GRUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DINAMIC GRUP SRL(current)
- Revenue
- 223K
- Employees
- 2
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #273.002
- GILTRUS SRL
- Revenue
- 326K
- Employees
- 2
- Profit
- 78.5K
- Rank RO
- #285.280
- MOBVAS CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 356K
- Employees
- 2
- Profit
- 45.8K
- Rank RO
- #273.614
- U & K COMPANY SRL
- Revenue
- 355K
- Employees
- 2
- Profit
- 65.1K
- Rank RO
- #273.871
- GEOBIF FOREST S.R.L.
- Revenue
- 362K
- Employees
- 2
- Profit
- 40.4K
- Rank RO
- #271.417
- ELAWOOD PREST S.R.L.
- Revenue
- 362K
- Employees
- 2
- Profit
- -267K
- Rank RO
- #271.288
- DAFIOS S.R.L.
- Revenue
- 352K
- Employees
- 2
- Profit
- -76.5K
- Rank RO
- #275.148
- WOODUCK S.R.L.
- Revenue
- 364K
- Employees
- 2
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #270.487
- TONNELLERIE BUTICOM SRL
- Revenue
- 364K
- Employees
- 2
- Profit
- 21.1K
- Rank RO
- #270.447
- PELE�I AGROSAT S.R.L.
- Revenue
- 350K
- Employees
- 2
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #275.904
- LEMNFRONT EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 348K
- Employees
- 2
- Profit
- 17K
- Rank RO
- #276.645
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DINAMIC GRUP SRL(current) | 223K | 2 | 8.9K | #273.002 |
| GILTRUS SRL | 326K | 2 | 78.5K | #285.280 |
| MOBVAS CONCEPT S.R.L. | 356K | 2 | 45.8K | #273.614 |
| U & K COMPANY SRL | 355K | 2 | 65.1K | #273.871 |
| GEOBIF FOREST S.R.L. | 362K | 2 | 40.4K | #271.417 |
| ELAWOOD PREST S.R.L. | 362K | 2 | -267K | #271.288 |
| DAFIOS S.R.L. | 352K | 2 | -76.5K | #275.148 |
| WOODUCK S.R.L. | 364K | 2 | 104K | #270.487 |
| TONNELLERIE BUTICOM SRL | 364K | 2 | 21.1K | #270.447 |
| PELE�I AGROSAT S.R.L. | 350K | 2 | 154K | #275.904 |
| LEMNFRONT EXPERT S.R.L. | 348K | 2 | 17K | #276.645 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DINAMIC GRUP SRL(you) | GILTRUS SRL | MOBVAS CONCEPT S.R.L. | U & K COMPANY SRL | GEOBIF FOREST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 223K | 326K | 356K | 355K | 362K |
| Profit | 8.9K | 78.5K | 45.8K | 65.1K | 40.4K |
| Margin | 2,5% | 24,1% | 12,9% | 18,3% | 11,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DINAMIC GRUP SRL”.