DIEAGRO VADENI S.R.L.
Revenue
481K
2024
Profit
14.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
2,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DIEAGRO VADENI S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 481K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.762 la cifra de afaceri, #8.606 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DIEAGRO VADENI S.R.L. este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 481K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.762 la cifra de afaceri, #8.606 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRITWINS S.R.L. | 604K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L. | 562K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SERV ADRIACOR S.R.L. | 660K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DARAGROPOPA S.R.L. | 515K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EURO BOVINE SRL | 584K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LEUNI-COM SRL | 586K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FERMAPIG SRL | 582K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARPROD INDUSTRY SRL | 587K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIGAM SRL | 580K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROFERM ANDU-ISA S.R.L. | 580K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRAILA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.5%
- CA / angajat
- 292K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 481K
- Profit net
- 14.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 481K | 14.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DIEAGRO VADENI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DIEAGRO VADENI S.R.L.(current)
- Revenue
- 481K
- Employees
- 2
- Profit
- 14.5K
- Rank RO
- #210.077
- AGRITWINS S.R.L.
- Revenue
- 604K
- Employees
- 2
- Profit
- 81.2K
- Rank RO
- #206.305
- BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L.
- Revenue
- 562K
- Employees
- 2
- Profit
- 76.2K
- Rank RO
- #214.770
- SERV ADRIACOR S.R.L.
- Revenue
- 660K
- Employees
- 2
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #195.914
- DARAGROPOPA S.R.L.
- Revenue
- 515K
- Employees
- 2
- Profit
- -395K
- Rank RO
- #225.233
- EURO BOVINE SRL
- Revenue
- 584K
- Employees
- 2
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #210.090
- LEUNI-COM SRL
- Revenue
- 586K
- Employees
- 2
- Profit
- -54.8K
- Rank RO
- #209.744
- FERMAPIG SRL
- Revenue
- 582K
- Employees
- 2
- Profit
- -30.3K
- Rank RO
- #210.548
- MARPROD INDUSTRY SRL
- Revenue
- 587K
- Employees
- 2
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #209.530
- AGRIGAM SRL
- Revenue
- 580K
- Employees
- 2
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #210.893
- AGROFERM ANDU-ISA S.R.L.
- Revenue
- 580K
- Employees
- 2
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #210.927
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DIEAGRO VADENI S.R.L.(current) | 481K | 2 | 14.5K | #210.077 |
| AGRITWINS S.R.L. | 604K | 2 | 81.2K | #206.305 |
| BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L. | 562K | 2 | 76.2K | #214.770 |
| SERV ADRIACOR S.R.L. | 660K | 2 | 249K | #195.914 |
| DARAGROPOPA S.R.L. | 515K | 2 | -395K | #225.233 |
| EURO BOVINE SRL | 584K | 2 | 235K | #210.090 |
| LEUNI-COM SRL | 586K | 2 | -54.8K | #209.744 |
| FERMAPIG SRL | 582K | 2 | -30.3K | #210.548 |
| MARPROD INDUSTRY SRL | 587K | 2 | 124K | #209.530 |
| AGRIGAM SRL | 580K | 2 | 111K | #210.893 |
| AGROFERM ANDU-ISA S.R.L. | 580K | 2 | 160K | #210.927 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DIEAGRO VADENI S.R.L.(you) | AGRITWINS S.R.L. | BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L. | SERV ADRIACOR S.R.L. | DARAGROPOPA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 481K | 604K | 562K | 660K | 515K |
| Profit | 14.5K | 81.2K | 76.2K | 249K | -395K |
| Margin | 2,5% | 13,4% | 13,6% | 37,8% | -76,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DIEAGRO VADENI S.R.L.”.