DIANEX SERV SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
28.2K
2024
Employees
5
2024
Margin
2,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DIANEX SERV SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #18.100 la cifra de afaceri, #25.029 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DIANEX SERV SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #18.100 la cifra de afaceri, #25.029 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SEDAN COM SRL | 1.3M | 5 | Comerț en-gros |
| GYP LAND INVESTEMENT S.R.L. | 1.4M | 5 | Comerț en-gros |
| PASTEL DISTRIBUTION S.R.L. | 1.4M | 5 | Comerț en-gros |
| GENERAL PRODCOM IMPEX SRL | 1.1M | 5 | Comerț en-gros |
| WERYTAS SRL | 1.3M | 5 | Comerț en-gros |
| RUSARA PRODCOM S.R.L. | 1.1M | 5 | Comerț en-gros |
| ROMANOR 2003 S.R.L. | 1.3M | 5 | Comerț en-gros |
| AZKO-VENDING SRL | 1.3M | 5 | Comerț en-gros |
| TEX PLUS SRL | 1.3M | 5 | Comerț en-gros |
| CONDRACHE SRL | 1.3M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.2%
- CA / angajat
- 260K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 28.2K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 28.2K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DIANEX SERV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DIANEX SERV SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 28.2K
- Rank RO
- #128.408
- SEDAN COM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #127.021
- GYP LAND INVESTEMENT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #123.395
- PASTEL DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 275K
- Rank RO
- #119.926
- GENERAL PRODCOM IMPEX SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #140.796
- WERYTAS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #128.447
- RUSARA PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 3.4K
- Rank RO
- #141.263
- ROMANOR 2003 S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 636K
- Rank RO
- #128.351
- AZKO-VENDING SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 35.7K
- Rank RO
- #128.534
- TEX PLUS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #128.598
- CONDRACHE SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #128.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DIANEX SERV SRL(current) | 1.3M | 5 | 28.2K | #128.408 |
| SEDAN COM SRL | 1.3M | 5 | 128K | #127.021 |
| GYP LAND INVESTEMENT S.R.L. | 1.4M | 5 | 157K | #123.395 |
| PASTEL DISTRIBUTION S.R.L. | 1.4M | 5 | 275K | #119.926 |
| GENERAL PRODCOM IMPEX SRL | 1.1M | 5 | 119K | #140.796 |
| WERYTAS SRL | 1.3M | 5 | 175K | #128.447 |
| RUSARA PRODCOM S.R.L. | 1.1M | 5 | 3.4K | #141.263 |
| ROMANOR 2003 S.R.L. | 1.3M | 5 | 636K | #128.351 |
| AZKO-VENDING SRL | 1.3M | 5 | 35.7K | #128.534 |
| TEX PLUS SRL | 1.3M | 5 | 113K | #128.598 |
| CONDRACHE SRL | 1.3M | 5 | 104K | #128.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DIANEX SERV SRL(you) | SEDAN COM SRL | GYP LAND INVESTEMENT S.R.L. | PASTEL DISTRIBUTION S.R.L. | GENERAL PRODCOM IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.4M | 1.4M | 1.1M |
| Profit | 28.2K | 128K | 157K | 275K | 119K |
| Margin | 2,2% | 9,7% | 11,3% | 19,0% | 10,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DIANEX SERV SRL”.