DIABAC PRODCOM SRL
Revenue
692K
2024
Profit
-342K
2024
Employees
6
2024
Margin
-48,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DIABAC PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 692K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #2.220 la cifra de afaceri, #11.737 la profit, #1.256 la număr angajați din 11.968 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DIABAC PRODCOM SRL este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 692K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -48.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #2.220 la cifra de afaceri, #11.737 la profit, #1.256 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este -5.7× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FANI SRL | 729K | 6 | Cazare |
| WARDAMA SRL | 710K | 7 | Cazare |
| CHIMINA TOUR SRL | 697K | 6 | Cazare |
| KLEYN TURISM S.R.L. | 724K | 6 | Cazare |
| ZETRIX STREET SRL | 694K | 6 | Cazare |
| TOSINVEST SRL | 691K | 6 | Cazare |
| AUTOVAN TRUCKS SRL | 685K | 6 | Cazare |
| EDEL HOUSE S.R.L. | 680K | 6 | Cazare |
| AGROMEC LUGOJ SA | 743K | 6 | Cazare |
| DENCARO SRL | 744K | 6 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -48.1%
- CA / angajat
- 118K
- Scor risc (0–100)
- 74
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 692K
- Profit net
- -342K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 692K | -342K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DIABAC PRODCOM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DIABAC PRODCOM SRL(current)
- Revenue
- 692K
- Employees
- 6
- Profit
- -342K
- Rank RO
- #187.809
- FANI SRL
- Revenue
- 729K
- Employees
- 6
- Profit
- 35.8K
- Rank RO
- #184.997
- WARDAMA SRL
- Revenue
- 710K
- Employees
- 7
- Profit
- -238K
- Rank RO
- #187.871
- CHIMINA TOUR SRL
- Revenue
- 697K
- Employees
- 6
- Profit
- 20.6K
- Rank RO
- #189.869
- KLEYN TURISM S.R.L.
- Revenue
- 724K
- Employees
- 6
- Profit
- 41.8K
- Rank RO
- #185.715
- ZETRIX STREET SRL
- Revenue
- 694K
- Employees
- 6
- Profit
- 4.3K
- Rank RO
- #190.296
- TOSINVEST SRL
- Revenue
- 691K
- Employees
- 6
- Profit
- -96.3K
- Rank RO
- #190.754
- AUTOVAN TRUCKS SRL
- Revenue
- 685K
- Employees
- 6
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #191.818
- EDEL HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 680K
- Employees
- 6
- Profit
- 16.5K
- Rank RO
- #192.610
- AGROMEC LUGOJ SA
- Revenue
- 743K
- Employees
- 6
- Profit
- 40.2K
- Rank RO
- #182.966
- DENCARO SRL
- Revenue
- 744K
- Employees
- 6
- Profit
- 90K
- Rank RO
- #182.880
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DIABAC PRODCOM SRL(current) | 692K | 6 | -342K | #187.809 |
| FANI SRL | 729K | 6 | 35.8K | #184.997 |
| WARDAMA SRL | 710K | 7 | -238K | #187.871 |
| CHIMINA TOUR SRL | 697K | 6 | 20.6K | #189.869 |
| KLEYN TURISM S.R.L. | 724K | 6 | 41.8K | #185.715 |
| ZETRIX STREET SRL | 694K | 6 | 4.3K | #190.296 |
| TOSINVEST SRL | 691K | 6 | -96.3K | #190.754 |
| AUTOVAN TRUCKS SRL | 685K | 6 | 101K | #191.818 |
| EDEL HOUSE S.R.L. | 680K | 6 | 16.5K | #192.610 |
| AGROMEC LUGOJ SA | 743K | 6 | 40.2K | #182.966 |
| DENCARO SRL | 744K | 6 | 90K | #182.880 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DIABAC PRODCOM SRL(you) | FANI SRL | WARDAMA SRL | CHIMINA TOUR SRL | KLEYN TURISM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 692K | 729K | 710K | 697K | 724K |
| Profit | -342K | 35.8K | -238K | 20.6K | 41.8K |
| Margin | -48,1% | 4,9% | -33,5% | 2,9% | 5,8% |
| Employees | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DIABAC PRODCOM SRL”.