DIA STORE ATELIER S.R.L.
Revenue
67K
2024
Profit
26.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
30,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DIA STORE ATELIER S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 67K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.727 la cifra de afaceri, #1.357 la profit, #2.031 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DIA STORE ATELIER S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 67K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #2.727 la cifra de afaceri, #1.357 la profit, #2.031 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 9.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BCOSTEL & FLORENTINA SRL | 88.3K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ATELIERUL GALBEN S.R.L. | 89.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GIL GX COMPANY SRL | 84.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SILVIANO SRL | 95.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LEVISEZ CREATIVE LAB S.R.L. | 96.7K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LABEL 29 ONLINE S.R.L. | 76K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| REPARA�II LA MURI S.R.L. | 87.3K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MALLUCE DESIGN S.R.L. | 87.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LENSOFT IMPEX S.R.L. | 87.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PACIOTTI CONSULTING S.R.L. | 87.5K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 30.7%
- CA / angajat
- 87.3K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 56%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 67K
- Profit net
- 26.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 67K | 26.8K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DIA STORE ATELIER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DIA STORE ATELIER S.R.L.(current)
- Revenue
- 67K
- Employees
- 1
- Profit
- 26.8K
- Rank RO
- #507.768
- BCOSTEL & FLORENTINA SRL
- Revenue
- 88.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #506.407
- ATELIERUL GALBEN S.R.L.
- Revenue
- 89.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 920 lei
- Rank RO
- #504.800
- GIL GX COMPANY SRL
- Revenue
- 84.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -394K
- Rank RO
- #511.613
- SILVIANO SRL
- Revenue
- 95.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.4K
- Rank RO
- #496.351
- LEVISEZ CREATIVE LAB S.R.L.
- Revenue
- 96.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -196K
- Rank RO
- #494.907
- LABEL 29 ONLINE S.R.L.
- Revenue
- 76K
- Employees
- 1
- Profit
- 719 lei
- Rank RO
- #524.095
- REPARA�II LA MURI S.R.L.
- Revenue
- 87.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #507.780
- MALLUCE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 87.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -44.9K
- Rank RO
- #507.903
- LENSOFT IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 87.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.5K
- Rank RO
- #508.000
- PACIOTTI CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 87.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 64.5K
- Rank RO
- #507.462
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DIA STORE ATELIER S.R.L.(current) | 67K | 1 | 26.8K | #507.768 |
| BCOSTEL & FLORENTINA SRL | 88.3K | 1 | 3.2K | #506.407 |
| ATELIERUL GALBEN S.R.L. | 89.5K | 1 | 920 lei | #504.800 |
| GIL GX COMPANY SRL | 84.6K | 1 | -394K | #511.613 |
| SILVIANO SRL | 95.6K | 1 | -6.4K | #496.351 |
| LEVISEZ CREATIVE LAB S.R.L. | 96.7K | 1 | -196K | #494.907 |
| LABEL 29 ONLINE S.R.L. | 76K | 1 | 719 lei | #524.095 |
| REPARA�II LA MURI S.R.L. | 87.3K | 1 | 10.3K | #507.780 |
| MALLUCE DESIGN S.R.L. | 87.2K | 1 | -44.9K | #507.903 |
| LENSOFT IMPEX S.R.L. | 87.1K | 1 | 3.5K | #508.000 |
| PACIOTTI CONSULTING S.R.L. | 87.5K | 1 | 64.5K | #507.462 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DIA STORE ATELIER S.R.L.(you) | BCOSTEL & FLORENTINA SRL | ATELIERUL GALBEN S.R.L. | GIL GX COMPANY SRL | SILVIANO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 67K | 88.3K | 89.5K | 84.6K | 95.6K |
| Profit | 26.8K | 3.2K | 920 lei | -394K | -6.4K |
| Margin | 30,7% | 3,7% | 1,0% | -465,2% | -6,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DIA STORE ATELIER S.R.L.”.