DEVELOPMENT IT TECHNOLOGY SYSTEMS S.R.L.

CUI 45870661·IT·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

652K

2024

Profit

133K

2024

Employees

4

2024

Margin

20,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DEVELOPMENT IT TECHNOLOGY SYSTEMS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 652K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #6.611 la cifra de afaceri, #15.769 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DEVELOPMENT IT TECHNOLOGY SYSTEMS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 652K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.4%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #6.611 la cifra de afaceri, #15.769 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.611 din 36.296 companii

Top 18.2%

Vezi clasamentul

După profit

#15.769 din 36.296 companii

Top 43.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.013 din 36.296 companii

Top 5.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri652K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit20.4% vs medie industrie 14.7%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 4

Compania este 1.0× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.4%
CA / angajat
163K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    652K
    Profit net
    133K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DEVELOPMENT IT TECHNOLOGY SYSTEMS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDEVELOPMENT IT TECHNOLOGY SYSTEMS S.R.L.(you)BeTa CONT 2000 SRLGOLDENWEB S.R.L.SMART TOUCH TECHNOLOGIES S.R.L.FOLLOWONE ROMANIA S.R.L.
Revenue
652K
649K
624K
611K
606K
Profit
133K
81.2K
27.7K
-1.8M
-40.2K
Margin
20,4%
12,5%
4,4%
-294,4%
-6,6%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DEVELOPMENT IT TECHNOLOGY SYSTEMS S.R.L.”.