Revenue

29.8K

2024

Profit

31.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

58,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DETECT FIRE SYSTEM S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 29.8K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #26.486 la cifra de afaceri, #14.486 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DETECT FIRE SYSTEM S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 29.8K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #26.486 la cifra de afaceri, #14.486 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#26.486 din 39.568 companii

Top 66.9%

Vezi clasamentul

După profit

#14.486 din 39.568 companii

Top 36.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri29.8K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit58.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 5.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ZLT PROPERTY SOLUTIONS S.R.L.53.3K1Construcții
MENY GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.51.6K1Construcții
TERMOZAR S.R.L.51.4K1Construcții
MISSAM TEAM CONSTRUCT S.R.L.55.9K1Construcții
GHEBARU CONSTRUCT INSTAL S.R.L.50.9K1Construcții
ELECTRIC EUROIMPACT SERV S.R.L.56.9K1Construcții
MIRADUAL ART SRL49.9K1Construcții
INSTAL MICHEL KHOURY S.R.L.58.8K1Construcții
AERO MIXT S.R.L.59K1Construcții
DIRECT HOUSE S.R.L.60.3K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.3%
CA / angajat
53.4K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 62%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    29.8K
    Profit net
    31.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DETECT FIRE SYSTEM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDETECT FIRE SYSTEM S.R.L.(you)ZLT PROPERTY SOLUTIONS S.R.L.MENY GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.TERMOZAR S.R.L.MISSAM TEAM CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
29.8K
53.3K
51.6K
51.4K
55.9K
Profit
31.1K
13.5K
-41.1K
-20.2K
-1.8K
Margin
58,3%
25,3%
-79,6%
-39,4%
-3,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DETECT FIRE SYSTEM S.R.L.”.