DERMA OPTIC SRL
Revenue
103K
2024
Profit
17.1K
2024
Employees
1
2024
Margin
16,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DERMA OPTIC SRL este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 103K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #20.290 la cifra de afaceri, #18.244 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DERMA OPTIC SRL este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 103K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #20.290 la cifra de afaceri, #18.244 la profit, #10.621 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AYLIN DENT S.R.L. | 103K | 1 | Sănătate |
| XALMED KINESIOTHERAPY S.R.L. | 101K | 1 | Sănătate |
| SARA OPTIC� MEDICAL� SRL | 101K | 1 | Sănătate |
| ABENTEURER DIAGNOSE S.R.L. | 100K | 1 | Sănătate |
| CABINET MEDICAL PETCU ANDRA SRL | 100K | 1 | Sănătate |
| IVADENTISTRY SRL | 100K | 1 | Sănătate |
| DR. LOTOKOVSKYY S.R.L. | 107K | 1 | Sănătate |
| DR. CERNEI LUDMILA S.R.L. | 107K | 1 | Sănătate |
| REDENTA S.R.L. | 99.3K | 1 | Sănătate |
| ILIDIANA HELP DENT S.R.L. | 99.2K | 1 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.6%
- CA / angajat
- 103K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 54%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 103K
- Profit net
- 17.1K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 103K | 17.1K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DERMA OPTIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DERMA OPTIC SRL(current)
- Revenue
- 103K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.1K
- Rank RO
- #486.058
- AYLIN DENT S.R.L.
- Revenue
- 103K
- Employees
- 1
- Profit
- 53.1K
- Rank RO
- #486.857
- XALMED KINESIOTHERAPY S.R.L.
- Revenue
- 101K
- Employees
- 1
- Profit
- 16K
- Rank RO
- #488.705
- SARA OPTIC� MEDICAL� SRL
- Revenue
- 101K
- Employees
- 1
- Profit
- -57.8K
- Rank RO
- #489.530
- ABENTEURER DIAGNOSE S.R.L.
- Revenue
- 100K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.2K
- Rank RO
- #489.840
- CABINET MEDICAL PETCU ANDRA SRL
- Revenue
- 100K
- Employees
- 1
- Profit
- 82K
- Rank RO
- #490.011
- IVADENTISTRY SRL
- Revenue
- 100K
- Employees
- 1
- Profit
- -11.8K
- Rank RO
- #490.068
- DR. LOTOKOVSKYY S.R.L.
- Revenue
- 107K
- Employees
- 1
- Profit
- -7K
- Rank RO
- #481.331
- DR. CERNEI LUDMILA S.R.L.
- Revenue
- 107K
- Employees
- 1
- Profit
- 78.3K
- Rank RO
- #481.048
- REDENTA S.R.L.
- Revenue
- 99.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -7K
- Rank RO
- #491.395
- ILIDIANA HELP DENT S.R.L.
- Revenue
- 99.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -10.1K
- Rank RO
- #491.580
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DERMA OPTIC SRL(current) | 103K | 1 | 17.1K | #486.058 |
| AYLIN DENT S.R.L. | 103K | 1 | 53.1K | #486.857 |
| XALMED KINESIOTHERAPY S.R.L. | 101K | 1 | 16K | #488.705 |
| SARA OPTIC� MEDICAL� SRL | 101K | 1 | -57.8K | #489.530 |
| ABENTEURER DIAGNOSE S.R.L. | 100K | 1 | -3.2K | #489.840 |
| CABINET MEDICAL PETCU ANDRA SRL | 100K | 1 | 82K | #490.011 |
| IVADENTISTRY SRL | 100K | 1 | -11.8K | #490.068 |
| DR. LOTOKOVSKYY S.R.L. | 107K | 1 | -7K | #481.331 |
| DR. CERNEI LUDMILA S.R.L. | 107K | 1 | 78.3K | #481.048 |
| REDENTA S.R.L. | 99.3K | 1 | -7K | #491.395 |
| ILIDIANA HELP DENT S.R.L. | 99.2K | 1 | -10.1K | #491.580 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DERMA OPTIC SRL(you) | AYLIN DENT S.R.L. | XALMED KINESIOTHERAPY S.R.L. | SARA OPTIC� MEDICAL� SRL | ABENTEURER DIAGNOSE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 103K | 103K | 101K | 101K | 100K |
| Profit | 17.1K | 53.1K | 16K | -57.8K | -3.2K |
| Margin | 16,6% | 51,7% | 15,8% | -57,5% | -3,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DERMA OPTIC SRL”.