DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.
Revenue
4.2M
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
16
2024
Margin
-29,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.968 la cifra de afaceri, #56.231 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -29.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.968 la cifra de afaceri, #56.231 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este -3.0× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AXIOMA URBIS S.R.L. | 4.4M | 16 | Construcții |
| MASTER TEAM CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 17 | Construcții |
| BUILDING SUCCES SRL | 4.7M | 16 | Construcții |
| DOMIFASSADENBAU S.R.L. | 4.2M | 16 | Construcții |
| FARBEN S.R.L. | 4.3M | 16 | Construcții |
| AVAM INSTAL SRL | 4.1M | 16 | Construcții |
| MIR-ELIS-CONSTRUCT S.R.L. | 4.4M | 14 | Construcții |
| NORD CONSTRUCTII S.A. | 4M | 16 | Construcții |
| ALOROB INVEST SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITAT� | 4M | 14 | Construcții |
| ECO VILLAGE SRL | 4.5M | 16 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -29.6%
- CA / angajat
- 263K
- Scor risc (0–100)
- 65
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | -1.2M | 16 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #52.953
- AXIOMA URBIS S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 939K
- Rank RO
- #51.479
- MASTER TEAM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #54.287
- BUILDING SUCCES SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 356K
- Rank RO
- #48.722
- DOMIFASSADENBAU S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #53.398
- FARBEN S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #52.396
- AVAM INSTAL SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #54.219
- MIR-ELIS-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 961K
- Rank RO
- #51.106
- NORD CONSTRUCTII S.A.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 16
- Profit
- 537K
- Rank RO
- #54.942
- ALOROB INVEST SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITAT�
- Revenue
- 4M
- Employees
- 14
- Profit
- 451K
- Rank RO
- #55.596
- ECO VILLAGE SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #50.139
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.(current) | 4.2M | 16 | -1.2M | #52.953 |
| AXIOMA URBIS S.R.L. | 4.4M | 16 | 939K | #51.479 |
| MASTER TEAM CONSTRUCT S.R.L. | 4.1M | 17 | 114K | #54.287 |
| BUILDING SUCCES SRL | 4.7M | 16 | 356K | #48.722 |
| DOMIFASSADENBAU S.R.L. | 4.2M | 16 | 302K | #53.398 |
| FARBEN S.R.L. | 4.3M | 16 | 202K | #52.396 |
| AVAM INSTAL SRL | 4.1M | 16 | 139K | #54.219 |
| MIR-ELIS-CONSTRUCT S.R.L. | 4.4M | 14 | 961K | #51.106 |
| NORD CONSTRUCTII S.A. | 4M | 16 | 537K | #54.942 |
| ALOROB INVEST SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITAT� | 4M | 14 | 451K | #55.596 |
| ECO VILLAGE SRL | 4.5M | 16 | 1.1M | #50.139 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.(you) | AXIOMA URBIS S.R.L. | MASTER TEAM CONSTRUCT S.R.L. | BUILDING SUCCES SRL | DOMIFASSADENBAU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 4.4M | 4.1M | 4.7M | 4.2M |
| Profit | -1.2M | 939K | 114K | 356K | 302K |
| Margin | -29,6% | 21,5% | 2,8% | 7,6% | 7,3% |
| Employees | 16 | 16 | 17 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DERINA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.”.