DENTART CONSULTING S.R.L.
Revenue
1.5M
2024
Profit
55.5K
2024
Employees
4
2024
Margin
3,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DENTART CONSULTING S.R.L. este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #2.823 la cifra de afaceri, #13.829 la profit, #3.109 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DENTART CONSULTING S.R.L. este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #2.823 la cifra de afaceri, #13.829 la profit, #3.109 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRODENT DR. GRUIA VICTORIEI S.R.L. | 1.5M | 4 | Sănătate |
| SYRODENT BY DR. ADEL ABBOUD S.R.L. | 1.5M | 4 | Sănătate |
| GLORIA DENTAL SRL | 1.5M | 4 | Sănătate |
| STOMART S.R.L. | 1.5M | 4 | Sănătate |
| CARDIOMETABOLIC GROUP SRL | 1.6M | 4 | Sănătate |
| FAMILY DENT ANCOS S.R.L. | 1.4M | 4 | Sănătate |
| GIULIA MED INC SRL | 1.6M | 4 | Sănătate |
| EURODENT MILLENIUM S.R.L. | 1.6M | 4 | Sănătate |
| GYNEKOS FERTILITY SRL | 1.4M | 4 | Sănătate |
| DR. GABRIELA BARBU MEDICAL CENTER SRL | 1.6M | 4 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.7%
- CA / angajat
- 376K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 55.5K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 55.5K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DENTART CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DENTART CONSULTING S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 55.5K
- Rank RO
- #116.792
- PRODENT DR. GRUIA VICTORIEI S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -6.1K
- Rank RO
- #117.448
- SYRODENT BY DR. ADEL ABBOUD S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -17K
- Rank RO
- #118.874
- GLORIA DENTAL SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #119.199
- STOMART S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 261K
- Rank RO
- #119.359
- CARDIOMETABOLIC GROUP SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 90.7K
- Rank RO
- #113.801
- FAMILY DENT ANCOS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 685K
- Rank RO
- #119.757
- GIULIA MED INC SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 629K
- Rank RO
- #113.439
- EURODENT MILLENIUM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #113.303
- GYNEKOS FERTILITY SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 703K
- Rank RO
- #120.539
- DR. GABRIELA BARBU MEDICAL CENTER SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 492K
- Rank RO
- #112.821
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DENTART CONSULTING S.R.L.(current) | 1.5M | 4 | 55.5K | #116.792 |
| PRODENT DR. GRUIA VICTORIEI S.R.L. | 1.5M | 4 | -6.1K | #117.448 |
| SYRODENT BY DR. ADEL ABBOUD S.R.L. | 1.5M | 4 | -17K | #118.874 |
| GLORIA DENTAL SRL | 1.5M | 4 | 257K | #119.199 |
| STOMART S.R.L. | 1.5M | 4 | 261K | #119.359 |
| CARDIOMETABOLIC GROUP SRL | 1.6M | 4 | 90.7K | #113.801 |
| FAMILY DENT ANCOS S.R.L. | 1.4M | 4 | 685K | #119.757 |
| GIULIA MED INC SRL | 1.6M | 4 | 629K | #113.439 |
| EURODENT MILLENIUM S.R.L. | 1.6M | 4 | 137K | #113.303 |
| GYNEKOS FERTILITY SRL | 1.4M | 4 | 703K | #120.539 |
| DR. GABRIELA BARBU MEDICAL CENTER SRL | 1.6M | 4 | 492K | #112.821 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DENTART CONSULTING S.R.L.(you) | PRODENT DR. GRUIA VICTORIEI S.R.L. | SYRODENT BY DR. ADEL ABBOUD S.R.L. | GLORIA DENTAL SRL | STOMART S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.5M |
| Profit | 55.5K | -6.1K | -17K | 257K | 261K |
| Margin | 3,7% | -0,4% | -1,2% | 17,6% | 17,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DENTART CONSULTING S.R.L.”.