DENTAMED DISTRIBUTION SRL
Revenue
1.7M
2024
Profit
104K
2024
Employees
6
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DENTAMED DISTRIBUTION SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.592 la cifra de afaceri, #15.526 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DENTAMED DISTRIBUTION SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.592 la cifra de afaceri, #15.526 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELCASNIC S.R.L. | 1.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| KAIJIE FASHION S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| MIADRACOM S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| IRON CARO S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ANGELOSOFT COMPUTERS SRL | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| LOGISGOD GBG S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ALMAR SMART SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SELIDA GAS SRL | 1.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| DONLIMPIO SRL | 1.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| UNURSAL SRL | 1.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 282K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 104K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 104K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DENTAMED DISTRIBUTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DENTAMED DISTRIBUTION SRL(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #107.681
- ELCASNIC S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 848 lei
- Rank RO
- #108.313
- KAIJIE FASHION S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 40K
- Rank RO
- #111.680
- MIADRACOM S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 27.5K
- Rank RO
- #103.557
- IRON CARO S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #113.142
- ANGELOSOFT COMPUTERS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -50.5K
- Rank RO
- #113.423
- LOGISGOD GBG S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #102.150
- ALMAR SMART SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 99.5K
- Rank RO
- #101.670
- SELIDA GAS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- -482K
- Rank RO
- #99.566
- DONLIMPIO SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #99.081
- UNURSAL SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 31.9K
- Rank RO
- #107.606
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DENTAMED DISTRIBUTION SRL(current) | 1.7M | 6 | 104K | #107.681 |
| ELCASNIC S.R.L. | 1.7M | 6 | 848 lei | #108.313 |
| KAIJIE FASHION S.R.L. | 1.6M | 6 | 40K | #111.680 |
| MIADRACOM S.R.L. | 1.8M | 6 | 27.5K | #103.557 |
| IRON CARO S.R.L. | 1.6M | 6 | 135K | #113.142 |
| ANGELOSOFT COMPUTERS SRL | 1.6M | 6 | -50.5K | #113.423 |
| LOGISGOD GBG S.R.L. | 1.8M | 6 | 178K | #102.150 |
| ALMAR SMART SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 6 | 99.5K | #101.670 |
| SELIDA GAS SRL | 1.9M | 6 | -482K | #99.566 |
| DONLIMPIO SRL | 1.9M | 6 | 5.6K | #99.081 |
| UNURSAL SRL | 1.7M | 6 | 31.9K | #107.606 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DENTAMED DISTRIBUTION SRL(you) | ELCASNIC S.R.L. | KAIJIE FASHION S.R.L. | MIADRACOM S.R.L. | IRON CARO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.6M | 1.8M | 1.6M |
| Profit | 104K | 848 lei | 40K | 27.5K | 135K |
| Margin | 6,1% | 0,1% | 2,5% | 1,5% | 8,6% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DENTAMED DISTRIBUTION SRL”.