DENPREL S.R.L.
Revenue
180K
2024
Profit
57.7K
2024
Employees
—
2024
Margin
32,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DENPREL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 180K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.848 la cifra de afaceri, #2.785 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DENPREL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 180K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.848 la cifra de afaceri, #2.785 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 5.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SCULE DE FILETAT SA | 159K | 1 | Fabricare |
| CRISTAND HYDRAULIC SYSTEMS S.R.L. | 205K | 1 | Fabricare |
| FERIMETAL SRL | 205K | 1 | Fabricare |
| ROMTEHNIC CUGIR S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
| ABW CONCEPT S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
| CONSER TERM S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
| STEEL PROFI S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
| DARIA STYL MET S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
| NIPE STRUCT S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
| CUPROLLI CONSTRUCTION S.R.L. | 180K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 180K
- Profit net
- 57.7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 180K | 57.7K | — |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DENPREL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DENPREL S.R.L.(current)
- Revenue
- 180K
- Employees
- 0
- Profit
- 57.7K
- Rank RO
- #404.976
- SCULE DE FILETAT SA
- Revenue
- 159K
- Employees
- 1
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #424.595
- CRISTAND HYDRAULIC SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 205K
- Employees
- 1
- Profit
- 28.4K
- Rank RO
- #382.798
- FERIMETAL SRL
- Revenue
- 205K
- Employees
- 1
- Profit
- 42.5K
- Rank RO
- #382.461
- ROMTEHNIC CUGIR S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.4K
- Rank RO
- #404.865
- ABW CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #405.130
- CONSER TERM S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- 72.7K
- Rank RO
- #405.179
- STEEL PROFI S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.3K
- Rank RO
- #404.791
- DARIA STYL MET S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- 39.4K
- Rank RO
- #404.772
- NIPE STRUCT S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #404.701
- CUPROLLI CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.1K
- Rank RO
- #404.450
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DENPREL S.R.L.(current) | 180K | 0 | 57.7K | #404.976 |
| SCULE DE FILETAT SA | 159K | 1 | -103K | #424.595 |
| CRISTAND HYDRAULIC SYSTEMS S.R.L. | 205K | 1 | 28.4K | #382.798 |
| FERIMETAL SRL | 205K | 1 | 42.5K | #382.461 |
| ROMTEHNIC CUGIR S.R.L. | 180K | 1 | -8.4K | #404.865 |
| ABW CONCEPT S.R.L. | 180K | 1 | 104K | #405.130 |
| CONSER TERM S.R.L. | 180K | 1 | 72.7K | #405.179 |
| STEEL PROFI S.R.L. | 180K | 1 | 24.3K | #404.791 |
| DARIA STYL MET S.R.L. | 180K | 1 | 39.4K | #404.772 |
| NIPE STRUCT S.R.L. | 180K | 1 | 106K | #404.701 |
| CUPROLLI CONSTRUCTION S.R.L. | 180K | 1 | -31.1K | #404.450 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DENPREL S.R.L.(you) | SCULE DE FILETAT SA | CRISTAND HYDRAULIC SYSTEMS S.R.L. | FERIMETAL SRL | ROMTEHNIC CUGIR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 180K | 159K | 205K | 205K | 180K |
| Profit | 57.7K | -103K | 28.4K | 42.5K | -8.4K |
| Margin | 32,1% | -64,7% | 13,8% | 20,7% | -4,7% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DENPREL S.R.L.”.