DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L.
Revenue
739K
2024
Profit
290K
2024
Employees
5
2024
Margin
37,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 739K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.565 la cifra de afaceri, #4.580 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 739K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.565 la cifra de afaceri, #4.580 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANSIST SRL | 787K | 5 | Construcții |
| CF SERVICE ROMIT SRL | 827K | 5 | Construcții |
| NELUTERMOCONSTRUCT S.R.L.-D. | 719K | 5 | Construcții |
| ALEX-IR DECOR SRL | 776K | 5 | Construcții |
| BETAVOLT ALPINE SRL | 777K | 5 | Construcții |
| ARKADIA INSTALL S.R.L. | 771K | 5 | Construcții |
| PIC TERMO INSTAL GAZ S.R.L. | 780K | 5 | Construcții |
| GRIZNEO INSTAL SRL | 780K | 5 | Construcții |
| BALDOMCONS SRL | 781K | 5 | Construcții |
| SILVER MIANOVA S.R.L. | 768K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 37.4%
- CA / angajat
- 155K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 739K
- Profit net
- 290K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 739K | 290K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L.(current)
- Revenue
- 739K
- Employees
- 5
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #178.522
- ANSIST SRL
- Revenue
- 787K
- Employees
- 5
- Profit
- 55.9K
- Rank RO
- #176.881
- CF SERVICE ROMIT SRL
- Revenue
- 827K
- Employees
- 5
- Profit
- 11K
- Rank RO
- #171.840
- NELUTERMOCONSTRUCT S.R.L.-D.
- Revenue
- 719K
- Employees
- 5
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #186.473
- ALEX-IR DECOR SRL
- Revenue
- 776K
- Employees
- 5
- Profit
- 16.4K
- Rank RO
- #178.260
- BETAVOLT ALPINE SRL
- Revenue
- 777K
- Employees
- 5
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #178.210
- ARKADIA INSTALL S.R.L.
- Revenue
- 771K
- Employees
- 5
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #178.997
- PIC TERMO INSTAL GAZ S.R.L.
- Revenue
- 780K
- Employees
- 5
- Profit
- -193K
- Rank RO
- #177.845
- GRIZNEO INSTAL SRL
- Revenue
- 780K
- Employees
- 5
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #177.748
- BALDOMCONS SRL
- Revenue
- 781K
- Employees
- 5
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #177.669
- SILVER MIANOVA S.R.L.
- Revenue
- 768K
- Employees
- 5
- Profit
- -178K
- Rank RO
- #179.462
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L.(current) | 739K | 5 | 290K | #178.522 |
| ANSIST SRL | 787K | 5 | 55.9K | #176.881 |
| CF SERVICE ROMIT SRL | 827K | 5 | 11K | #171.840 |
| NELUTERMOCONSTRUCT S.R.L.-D. | 719K | 5 | 235K | #186.473 |
| ALEX-IR DECOR SRL | 776K | 5 | 16.4K | #178.260 |
| BETAVOLT ALPINE SRL | 777K | 5 | 12.5K | #178.210 |
| ARKADIA INSTALL S.R.L. | 771K | 5 | 258K | #178.997 |
| PIC TERMO INSTAL GAZ S.R.L. | 780K | 5 | -193K | #177.845 |
| GRIZNEO INSTAL SRL | 780K | 5 | 7K | #177.748 |
| BALDOMCONS SRL | 781K | 5 | 105K | #177.669 |
| SILVER MIANOVA S.R.L. | 768K | 5 | -178K | #179.462 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L.(you) | ANSIST SRL | CF SERVICE ROMIT SRL | NELUTERMOCONSTRUCT S.R.L.-D. | ALEX-IR DECOR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 739K | 787K | 827K | 719K | 776K |
| Profit | 290K | 55.9K | 11K | 235K | 16.4K |
| Margin | 37,4% | 7,1% | 1,3% | 32,6% | 2,1% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DENIVAS CONSTRUCTII S.R.L.”.