DENITUD SRL
Revenue
16.6M
2024
Profit
712K
2024
Employees
23
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DENITUD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 16.6M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.502 la cifra de afaceri, #2.478 la profit, #1.472 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DENITUD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 16.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.502 la cifra de afaceri, #2.478 la profit, #1.472 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 5.6× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 7.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DINOFARM SRL | 17M | 22 | Comerț cu amănuntul |
| EVANS 93 S.R.L. | 14.9M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| MASTER FARM SRL | 16.5M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA SIC VOLO SRL | 16.7M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| BISTRIVET FARMA SRL | 16.9M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| LA TOT SRL | 16.2M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| LEOMAR MARKET DISTRIB S.R.L. | 16.2M | 20 | Comerț cu amănuntul |
| ECUATOR COFFEE SERVICES S.R.L. | 17.1M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| LUKO MARKET SRL | 17.2M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| RICONI PRODCOM S.R.L. | 17.3M | 23 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- CA / angajat
- 722K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 16.6M
- Profit net
- 712K
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 16.6M | 712K | 23 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DENITUD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DENITUD SRL(current)
- Revenue
- 16.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 712K
- Rank RO
- #17.013
- DINOFARM SRL
- Revenue
- 17M
- Employees
- 22
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #16.728
- EVANS 93 S.R.L.
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #18.685
- MASTER FARM SRL
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 23
- Profit
- 718K
- Rank RO
- #17.064
- FARMACIA SIC VOLO SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 23
- Profit
- 553K
- Rank RO
- #16.936
- BISTRIVET FARMA SRL
- Revenue
- 16.9M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #16.800
- LA TOT SRL
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 23
- Profit
- 481K
- Rank RO
- #17.381
- LEOMAR MARKET DISTRIB S.R.L.
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #17.392
- ECUATOR COFFEE SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 17.1M
- Employees
- 23
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #16.640
- LUKO MARKET SRL
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #16.548
- RICONI PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 17.3M
- Employees
- 23
- Profit
- -173K
- Rank RO
- #16.429
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DENITUD SRL(current) | 16.6M | 23 | 712K | #17.013 |
| DINOFARM SRL | 17M | 22 | 2.3M | #16.728 |
| EVANS 93 S.R.L. | 14.9M | 23 | 1.1M | #18.685 |
| MASTER FARM SRL | 16.5M | 23 | 718K | #17.064 |
| FARMACIA SIC VOLO SRL | 16.7M | 23 | 553K | #16.936 |
| BISTRIVET FARMA SRL | 16.9M | 23 | 1.3M | #16.800 |
| LA TOT SRL | 16.2M | 23 | 481K | #17.381 |
| LEOMAR MARKET DISTRIB S.R.L. | 16.2M | 20 | 1.4M | #17.392 |
| ECUATOR COFFEE SERVICES S.R.L. | 17.1M | 23 | 2M | #16.640 |
| LUKO MARKET SRL | 17.2M | 23 | 1.2M | #16.548 |
| RICONI PRODCOM S.R.L. | 17.3M | 23 | -173K | #16.429 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DENITUD SRL(you) | DINOFARM SRL | EVANS 93 S.R.L. | MASTER FARM SRL | FARMACIA SIC VOLO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 16.6M | 17M | 14.9M | 16.5M | 16.7M |
| Profit | 712K | 2.3M | 1.1M | 718K | 553K |
| Margin | 4,3% | 13,5% | 7,6% | 4,3% | 3,3% |
| Employees | 23 | 22 | 23 | 23 | 23 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DENITUD SRL”.