DENDROS SRL
Revenue
5.4M
2024
Profit
866K
2024
Employees
10
2024
Margin
15,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DENDROS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #2.109 la cifra de afaceri, #993 la profit, #1.527 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DENDROS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #2.109 la cifra de afaceri, #993 la profit, #1.527 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 5.2× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRO SEBY TRANS SRL | 5.5M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| POLENA S.R.L. | 5.4M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GRAIN SISTEM SERVICE S.R.L. | 5.4M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TRANSMIHAI PREST SRL | 5.3M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DAVEX AGRO SRL | 5.6M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ALVALEX S.R.L. | 5.3M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LIL TRANS SRL | 5.6M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRICOLA MALINA LUX SRL | 5.3M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO SUD S.R.L. | 5.6M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FLOREA COMFLOR SRL | 5.2M | 10 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.9%
- CA / angajat
- 544K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.4M
- Profit net
- 866K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.4M | 866K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DENDROS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DENDROS SRL(current)
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 866K
- Rank RO
- #42.968
- AGRO SEBY TRANS SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 10
- Profit
- -7.1M
- Rank RO
- #42.889
- POLENA S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 99.6K
- Rank RO
- #43.136
- GRAIN SISTEM SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 690K
- Rank RO
- #43.161
- TRANSMIHAI PREST SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #43.598
- DAVEX AGRO SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 359K
- Rank RO
- #42.143
- ALVALEX S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #44.061
- LIL TRANS SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #41.990
- AGRICOLA MALINA LUX SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 96.5K
- Rank RO
- #44.095
- AGRO SUD S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #41.908
- FLOREA COMFLOR SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 99.6K
- Rank RO
- #44.356
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DENDROS SRL(current) | 5.4M | 10 | 866K | #42.968 |
| AGRO SEBY TRANS SRL | 5.5M | 10 | -7.1M | #42.889 |
| POLENA S.R.L. | 5.4M | 10 | 99.6K | #43.136 |
| GRAIN SISTEM SERVICE S.R.L. | 5.4M | 10 | 690K | #43.161 |
| TRANSMIHAI PREST SRL | 5.3M | 10 | 139K | #43.598 |
| DAVEX AGRO SRL | 5.6M | 10 | 359K | #42.143 |
| ALVALEX S.R.L. | 5.3M | 10 | 2.1K | #44.061 |
| LIL TRANS SRL | 5.6M | 10 | 1M | #41.990 |
| AGRICOLA MALINA LUX SRL | 5.3M | 10 | 96.5K | #44.095 |
| AGRO SUD S.R.L. | 5.6M | 10 | 117K | #41.908 |
| FLOREA COMFLOR SRL | 5.2M | 10 | 99.6K | #44.356 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DENDROS SRL(you) | AGRO SEBY TRANS SRL | POLENA S.R.L. | GRAIN SISTEM SERVICE S.R.L. | TRANSMIHAI PREST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.4M | 5.5M | 5.4M | 5.4M | 5.3M |
| Profit | 866K | -7.1M | 99.6K | 690K | 139K |
| Margin | 15,9% | -131,1% | 1,8% | 12,8% | 2,6% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DENDROS SRL”.