DECOR DANY BUILDINGS SRL
Revenue
3M
2024
Profit
603K
2024
Employees
8
2024
Margin
17,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DECOR DANY BUILDINGS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.595 la cifra de afaceri, #4.338 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DECOR DANY BUILDINGS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.595 la cifra de afaceri, #4.338 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| A.G. BEATRIX CONSTRUCT S.R.L. | 3.2M | 8 | Construcții |
| MEXHOUSE CONSTRUCT SRL | 3.1M | 8 | Construcții |
| LUDECO SRL | 3.5M | 7 | Construcții |
| MEGA VISION WORK S.R.L. | 3.5M | 8 | Construcții |
| BEJELORYMIH S.R.L. | 3.5M | 8 | Construcții |
| MOISDEM TECHNOLOGY S.R.L. | 3.5M | 8 | Construcții |
| BENY-TRAIAN CONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | Construcții |
| ATLAS COMPANY SRL | 3.4M | 8 | Construcții |
| COMICAS SRL | 3.6M | 8 | Construcții |
| NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 17.3%
- CA / angajat
- 436K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3M
- Profit net
- 603K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3M | 603K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DECOR DANY BUILDINGS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DECOR DANY BUILDINGS SRL(current)
- Revenue
- 3M
- Employees
- 8
- Profit
- 603K
- Rank RO
- #61.178
- A.G. BEATRIX CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #65.208
- MEXHOUSE CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 650K
- Rank RO
- #66.524
- LUDECO SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #61.279
- MEGA VISION WORK S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #61.109
- BEJELORYMIH S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #60.504
- MOISDEM TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 38.3K
- Rank RO
- #60.493
- BENY-TRAIAN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #59.986
- ATLAS COMPANY SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 446K
- Rank RO
- #62.446
- COMICAS SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 724K
- Rank RO
- #59.885
- NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #59.871
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DECOR DANY BUILDINGS SRL(current) | 3M | 8 | 603K | #61.178 |
| A.G. BEATRIX CONSTRUCT S.R.L. | 3.2M | 8 | 215K | #65.208 |
| MEXHOUSE CONSTRUCT SRL | 3.1M | 8 | 650K | #66.524 |
| LUDECO SRL | 3.5M | 7 | 400K | #61.279 |
| MEGA VISION WORK S.R.L. | 3.5M | 8 | 228K | #61.109 |
| BEJELORYMIH S.R.L. | 3.5M | 8 | 1.1M | #60.504 |
| MOISDEM TECHNOLOGY S.R.L. | 3.5M | 8 | 38.3K | #60.493 |
| BENY-TRAIAN CONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | 89K | #59.986 |
| ATLAS COMPANY SRL | 3.4M | 8 | 446K | #62.446 |
| COMICAS SRL | 3.6M | 8 | 724K | #59.885 |
| NOVALDI TRANSCONSTRUCT SRL | 3.6M | 8 | 1.1M | #59.871 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DECOR DANY BUILDINGS SRL(you) | A.G. BEATRIX CONSTRUCT S.R.L. | MEXHOUSE CONSTRUCT SRL | LUDECO SRL | MEGA VISION WORK S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3M | 3.2M | 3.1M | 3.5M | 3.5M |
| Profit | 603K | 215K | 650K | 400K | 228K |
| Margin | 17,3% | 6,7% | 20,8% | 11,5% | 6,5% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DECOR DANY BUILDINGS SRL”.