DCV INSTALSERV S.R.L.
Revenue
3.3M
2024
Profit
290K
2024
Employees
16
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DCV INSTALSERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.718 la cifra de afaceri, #4.578 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DCV INSTALSERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.718 la cifra de afaceri, #4.578 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EXER GROUP SRL | 3.3M | 16 | Construcții |
| STEF INVEST LOGISTIC SRL | 3.3M | 16 | Construcții |
| TAE DTL S.R.L. | 3.3M | 16 | Construcții |
| PROD MAMOUTH SRL | 3.2M | 14 | Construcții |
| ANDRA IMPEX S.R.L. | 3.2M | 14 | Construcții |
| DO & DO COMPANY S.R.L. | 3.4M | 16 | Construcții |
| ARMILLARIA COM S.R.L. | 3.5M | 14 | Construcții |
| METAL MONTAGGI 2013 SRL | 3.5M | 16 | Construcții |
| ENERGY GROUP SRL | 3.5M | 16 | Construcții |
| ENA ELECTRIC SRL | 3.1M | 16 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 207K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.3M
- Profit net
- 290K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.3M | 290K | 16 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DCV INSTALSERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DCV INSTALSERV S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #63.660
- EXER GROUP SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #63.676
- STEF INVEST LOGISTIC SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 16
- Profit
- -5.5M
- Rank RO
- #63.801
- TAE DTL S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 671K
- Rank RO
- #63.339
- PROD MAMOUTH SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 286K
- Rank RO
- #64.954
- ANDRA IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 10.4K
- Rank RO
- #65.723
- DO & DO COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #61.726
- ARMILLARIA COM S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #61.418
- METAL MONTAGGI 2013 SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 81.4K
- Rank RO
- #61.572
- ENERGY GROUP SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #61.221
- ENA ELECTRIC SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #66.397
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DCV INSTALSERV S.R.L.(current) | 3.3M | 16 | 290K | #63.660 |
| EXER GROUP SRL | 3.3M | 16 | 1.3M | #63.676 |
| STEF INVEST LOGISTIC SRL | 3.3M | 16 | -5.5M | #63.801 |
| TAE DTL S.R.L. | 3.3M | 16 | 671K | #63.339 |
| PROD MAMOUTH SRL | 3.2M | 14 | 286K | #64.954 |
| ANDRA IMPEX S.R.L. | 3.2M | 14 | 10.4K | #65.723 |
| DO & DO COMPANY S.R.L. | 3.4M | 16 | 375K | #61.726 |
| ARMILLARIA COM S.R.L. | 3.5M | 14 | 1.2M | #61.418 |
| METAL MONTAGGI 2013 SRL | 3.5M | 16 | 81.4K | #61.572 |
| ENERGY GROUP SRL | 3.5M | 16 | 1.5K | #61.221 |
| ENA ELECTRIC SRL | 3.1M | 16 | 103K | #66.397 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DCV INSTALSERV S.R.L.(you) | EXER GROUP SRL | STEF INVEST LOGISTIC SRL | TAE DTL S.R.L. | PROD MAMOUTH SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.3M | 3.3M | 3.3M | 3.3M | 3.2M |
| Profit | 290K | 1.3M | -5.5M | 671K | 286K |
| Margin | 8,8% | 40,2% | -168,4% | 20,1% | 8,9% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DCV INSTALSERV S.R.L.”.