DAVYAN STONE S.R.L.

CUI 44453801·Fabricare produse din sticlă și alte minerale·Iasi·Founded 2024

Revenue

34K

2024

Profit

14.6K

2024

Employees

0

2024

Margin

40,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DAVYAN STONE S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 34K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.366 la cifra de afaceri, #1.278 la profit, #2.331 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DAVYAN STONE S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 34K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.6%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.366 la cifra de afaceri, #1.278 la profit, #2.331 la număr angajați din 3.567 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.366 din 3.567 companii

Top 66.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.278 din 3.567 companii

Top 35.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.331 din 3.567 companii

Top 65.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
7.4M lei
Marjă medie
8.5%
Angajați medie
10

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri34K lei vs medie industrie 7.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit40.6% vs medie industrie 8.5%

Compania este 4.8× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024

Industry size

26.5B

RON revenue

Total companies

3.567

Total employees

35.195

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONCEPT MONUMENT CROSS S.R.L.34.9K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
SUMI PORCELAIN MANUFACTORY SRL35.9K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
MIXT SORT BETON SRL35.8K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
SENNECO INVESTMENTS S.R.L.36K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
YASMI&YANI FENCES S.R.L.35.8K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
RALU & ELY CONSTRUCT S.R.L.36.1K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
CASA NOASTRA SRL35.7K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
TRUFANI VASI MARM SRL35.6K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
WRM FORTCLAR S.R.L.35.5K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale
LIVE PREFAB DIAC S.R.L.35.5K1Fabricare produse din sticlă și alte minerale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
40.6%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 66%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    34K
    Profit net
    14.6K
    Angajați
    0

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DAVYAN STONE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDAVYAN STONE S.R.L.(you)CONCEPT MONUMENT CROSS S.R.L.SUMI PORCELAIN MANUFACTORY SRLMIXT SORT BETON SRLSENNECO INVESTMENTS S.R.L.
Revenue
34K
34.9K
35.9K
35.8K
36K
Profit
14.6K
5.3K
196 lei
9.4K
-76K
Margin
40,6%
15,1%
0,5%
26,2%
-211,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DAVYAN STONE S.R.L.”.