DAVINCI INDUSTRIES S.R.L.
Revenue
154K
2024
Profit
109K
2024
Employees
2
2024
Margin
52,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAVINCI INDUSTRIES S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 154K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #18.926 la cifra de afaceri, #16.956 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAVINCI INDUSTRIES S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 154K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #18.926 la cifra de afaceri, #16.956 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BUSINESS INTELLIGENCE ANALYTICS SYSTEMS SRL | 210K | 2 | IT |
| LEAN CLOUD SOLUTIONS S.R.L. | 205K | 2 | IT |
| ONLINE SOFTWARE S.R.L. | 210K | 2 | IT |
| DGL PRO S.R.L. | 203K | 2 | IT |
| NET ROM TEAM S.R.L. | 213K | 2 | IT |
| ENVISUM SYSTEMS SRL | 215K | 2 | IT |
| ROXER COMPUTERS S.R.L. | 219K | 2 | IT |
| RARSIM NOVUS S.R.L. | 193K | 2 | IT |
| INITIAL COMMIT S.R.L. | 192K | 2 | IT |
| DEUTORIA SRL | 189K | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 52.5%
- CA / angajat
- 104K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 42%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 154K
- Profit net
- 109K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 154K | 109K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAVINCI INDUSTRIES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAVINCI INDUSTRIES S.R.L.(current)
- Revenue
- 154K
- Employees
- 2
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #380.762
- BUSINESS INTELLIGENCE ANALYTICS SYSTEMS SRL
- Revenue
- 210K
- Employees
- 2
- Profit
- 28.5K
- Rank RO
- #378.709
- LEAN CLOUD SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 205K
- Employees
- 2
- Profit
- 94.3K
- Rank RO
- #382.842
- ONLINE SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 210K
- Employees
- 2
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #378.557
- DGL PRO S.R.L.
- Revenue
- 203K
- Employees
- 2
- Profit
- 43.9K
- Rank RO
- #384.709
- NET ROM TEAM S.R.L.
- Revenue
- 213K
- Employees
- 2
- Profit
- 35.3K
- Rank RO
- #376.311
- ENVISUM SYSTEMS SRL
- Revenue
- 215K
- Employees
- 2
- Profit
- -30.4K
- Rank RO
- #374.835
- ROXER COMPUTERS S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 2
- Profit
- -20K
- Rank RO
- #371.484
- RARSIM NOVUS S.R.L.
- Revenue
- 193K
- Employees
- 2
- Profit
- 79.8K
- Rank RO
- #393.538
- INITIAL COMMIT S.R.L.
- Revenue
- 192K
- Employees
- 2
- Profit
- 57K
- Rank RO
- #393.871
- DEUTORIA SRL
- Revenue
- 189K
- Employees
- 2
- Profit
- 72.2K
- Rank RO
- #397.004
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAVINCI INDUSTRIES S.R.L.(current) | 154K | 2 | 109K | #380.762 |
| BUSINESS INTELLIGENCE ANALYTICS SYSTEMS SRL | 210K | 2 | 28.5K | #378.709 |
| LEAN CLOUD SOLUTIONS S.R.L. | 205K | 2 | 94.3K | #382.842 |
| ONLINE SOFTWARE S.R.L. | 210K | 2 | 116K | #378.557 |
| DGL PRO S.R.L. | 203K | 2 | 43.9K | #384.709 |
| NET ROM TEAM S.R.L. | 213K | 2 | 35.3K | #376.311 |
| ENVISUM SYSTEMS SRL | 215K | 2 | -30.4K | #374.835 |
| ROXER COMPUTERS S.R.L. | 219K | 2 | -20K | #371.484 |
| RARSIM NOVUS S.R.L. | 193K | 2 | 79.8K | #393.538 |
| INITIAL COMMIT S.R.L. | 192K | 2 | 57K | #393.871 |
| DEUTORIA SRL | 189K | 2 | 72.2K | #397.004 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAVINCI INDUSTRIES S.R.L.(you) | BUSINESS INTELLIGENCE ANALYTICS SYSTEMS SRL | LEAN CLOUD SOLUTIONS S.R.L. | ONLINE SOFTWARE S.R.L. | DGL PRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 154K | 210K | 205K | 210K | 203K |
| Profit | 109K | 28.5K | 94.3K | 116K | 43.9K |
| Margin | 52,5% | 13,6% | 46,0% | 55,4% | 21,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAVINCI INDUSTRIES S.R.L.”.