DAVI&DARIUS ENTERPRISE S.R.L.

CUI 49978454·Transport·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

570K

2024

Profit

264K

2024

Employees

1

2024

Margin

46,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DAVI&DARIUS ENTERPRISE S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 570K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.116 la cifra de afaceri, #993 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DAVI&DARIUS ENTERPRISE S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 570K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.3%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #2.116 la cifra de afaceri, #993 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.116 din 5.516 companii

Top 38.3%

Vezi clasamentul

După profit

#993 din 5.516 companii

Top 18.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.976 din 5.516 companii

Top 35.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.1M lei
Marjă medie
6.9%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri570K lei vs medie industrie 6.1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit46.3% vs medie industrie 6.9%

Compania este 6.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 8

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TS ROADS SERVICES SRL571K1Transport
TRANSLOG EXPERT SRL573K1Transport
BUKSIR MD.RO SRL581K1Transport
AYMA TOP PARKING S.R.L.561K1Transport
BRINCO SERV SRL583K1Transport
BLITZ VIP SERVICES S.R.L.583K1Transport
PIRO SMART LOGISTIC S.R.L.589K1Transport
SIBI INTERNATIONAL TRANS SERVICE SRL590K1Transport
DRAGON WEB SERVICES S.R.L.544K1Transport
GHERGHESCU CONSULTANCY S.R.L.540K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
46.3%
CA / angajat
571K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 24%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    570K
    Profit net
    264K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DAVI&DARIUS ENTERPRISE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDAVI&DARIUS ENTERPRISE S.R.L.(you)TS ROADS SERVICES SRLTRANSLOG EXPERT SRLBUKSIR MD.RO SRLAYMA TOP PARKING S.R.L.
Revenue
570K
571K
573K
581K
561K
Profit
264K
492K
180K
11.1K
442K
Margin
46,3%
86,2%
31,4%
1,9%
78,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DAVI&DARIUS ENTERPRISE S.R.L.”.