DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L.
Revenue
2.4M
2024
Profit
399K
2024
Employees
15
2024
Margin
16,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.626 la cifra de afaceri, #3.570 la profit, #1.653 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.626 la cifra de afaceri, #3.570 la profit, #1.653 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LETARCONS PROD SRL | 2.4M | 15 | Construcții |
| ADA IDEAL CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 15 | Construcții |
| TAVANE RT S.R.L. | 2.4M | 15 | Construcții |
| ALMAR INTER CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 15 | Construcții |
| AGROM S.R.L. | 2.4M | 15 | Construcții |
| CARD INSTAL SRL | 2.4M | 13 | Construcții |
| ADI INSTAL ASTRA SRL | 2.5M | 15 | Construcții |
| SORYAL INVEST SRL | 2.5M | 15 | Construcții |
| ANDA PAULA SRL | 2.5M | 15 | Construcții |
| SC SIMIANA PROFESIONAL SRL | 2.3M | 15 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.7%
- CA / angajat
- 159K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.4M
- Profit net
- 399K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.4M | 399K | 15 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 399K
- Rank RO
- #82.758
- LETARCONS PROD SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 561K
- Rank RO
- #82.893
- ADA IDEAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 286K
- Rank RO
- #82.256
- TAVANE RT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 153K
- Rank RO
- #82.141
- ALMAR INTER CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 416K
- Rank RO
- #83.525
- AGROM S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 433K
- Rank RO
- #83.742
- CARD INSTAL SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 23.6K
- Rank RO
- #81.061
- ADI INSTAL ASTRA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #79.994
- SORYAL INVEST SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #79.956
- ANDA PAULA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- -42.7K
- Rank RO
- #79.389
- SC SIMIANA PROFESIONAL SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 254K
- Rank RO
- #85.590
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L.(current) | 2.4M | 15 | 399K | #82.758 |
| LETARCONS PROD SRL | 2.4M | 15 | 561K | #82.893 |
| ADA IDEAL CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 15 | 286K | #82.256 |
| TAVANE RT S.R.L. | 2.4M | 15 | 153K | #82.141 |
| ALMAR INTER CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 15 | 416K | #83.525 |
| AGROM S.R.L. | 2.4M | 15 | 433K | #83.742 |
| CARD INSTAL SRL | 2.4M | 13 | 23.6K | #81.061 |
| ADI INSTAL ASTRA SRL | 2.5M | 15 | 384K | #79.994 |
| SORYAL INVEST SRL | 2.5M | 15 | 136K | #79.956 |
| ANDA PAULA SRL | 2.5M | 15 | -42.7K | #79.389 |
| SC SIMIANA PROFESIONAL SRL | 2.3M | 15 | 254K | #85.590 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L.(you) | LETARCONS PROD SRL | ADA IDEAL CONSTRUCT S.R.L. | TAVANE RT S.R.L. | ALMAR INTER CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.4M | 2.4M | 2.4M | 2.4M | 2.4M |
| Profit | 399K | 561K | 286K | 153K | 416K |
| Margin | 16,7% | 23,6% | 11,9% | 6,4% | 17,6% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAVID CONSTRUCT 99 S.R.L.”.