DAVIAND FOREST S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
7
2024
Margin
62,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAVIAND FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #807 la cifra de afaceri, #84 la profit, #688 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAVIAND FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #807 la cifra de afaceri, #84 la profit, #688 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 13.6× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DIMAN SRL | 2.1M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VALILUC S.R.L. | 2.2M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALMA GRUP IASI S.R.L. | 2.2M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WOLFEX S.R.L. | 2.2M | 8 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DELI-TOD S.R.L. | 2.2M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GRIGOROAIAFOR SRL | 2.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BOTA FOREST S.R.L. | 2M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| UCA SAN ALPIN S.R.L. | 2M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BRAT VALMS SERVICE TUR S.R.L. | 2.3M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MIELMIGICOS SRL | 2M | 7 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 62.2%
- CA / angajat
- 307K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 1.3M | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAVIAND FOREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAVIAND FOREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #90.481
- DIMAN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #90.557
- VALILUC S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -95.9K
- Rank RO
- #90.296
- ALMA GRUP IASI S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #89.926
- WOLFEX S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #88.601
- DELI-TOD S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 279K
- Rank RO
- #87.923
- GRIGOROAIAFOR SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 297K
- Rank RO
- #86.861
- BOTA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 60.4K
- Rank RO
- #94.083
- UCA SAN ALPIN S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- -3.2K
- Rank RO
- #94.136
- BRAT VALMS SERVICE TUR S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #85.742
- MIELMIGICOS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 270K
- Rank RO
- #95.145
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAVIAND FOREST S.R.L.(current) | 2.1M | 7 | 1.3M | #90.481 |
| DIMAN SRL | 2.1M | 7 | 151K | #90.557 |
| VALILUC S.R.L. | 2.2M | 7 | -95.9K | #90.296 |
| ALMA GRUP IASI S.R.L. | 2.2M | 7 | 24.1K | #89.926 |
| WOLFEX S.R.L. | 2.2M | 8 | 46.9K | #88.601 |
| DELI-TOD S.R.L. | 2.2M | 7 | 279K | #87.923 |
| GRIGOROAIAFOR SRL | 2.3M | 7 | 297K | #86.861 |
| BOTA FOREST S.R.L. | 2M | 7 | 60.4K | #94.083 |
| UCA SAN ALPIN S.R.L. | 2M | 7 | -3.2K | #94.136 |
| BRAT VALMS SERVICE TUR S.R.L. | 2.3M | 7 | 485K | #85.742 |
| MIELMIGICOS SRL | 2M | 7 | 270K | #95.145 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAVIAND FOREST S.R.L.(you) | DIMAN SRL | VALILUC S.R.L. | ALMA GRUP IASI S.R.L. | WOLFEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.2M |
| Profit | 1.3M | 151K | -95.9K | 24.1K | 46.9K |
| Margin | 62,2% | 7,0% | -4,5% | 1,1% | 2,1% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAVIAND FOREST S.R.L.”.