DATATECH SOLUTIONS S.A.
Revenue
243K
2024
Profit
6.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
2,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DATATECH SOLUTIONS S.A. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 243K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #481 la cifra de afaceri, #648 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DATATECH SOLUTIONS S.A. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 243K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #481 la cifra de afaceri, #648 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.2M lei
- Marjă medie
- 6.1%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 72) — 2024
Industry size
4.6B
RON revenue
Total companies
1.429
Total employees
12.748
Industry growth
—
YoY
Top companies
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH464M
- ETA2U SRL453M
- PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L.272M
- BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.215M
- INSTITUTUL NA�IONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE �N SILVICULTUR� "MARIN DR�CEA"184M
- REGIA AUTONOM� TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEAR� - RATEN168M
- PRO OPTICA SA129M
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI126M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CYBERIQ LABS SRL | 241K | 1 | Activități profesionale |
| MIRACO SRL | 246K | 1 | Activități profesionale |
| EXCLUSIVE MINDS S.R.L. | 239K | 1 | Activități profesionale |
| DISS CLINICAL S.R.L. | 254K | 1 | Activități profesionale |
| ECO SOLUTIONS CONSULTANCY S.R.L. | 255K | 1 | Activități profesionale |
| BEHAVIORAL SOLUTIONS S.R.L. | 257K | 1 | Activități profesionale |
| EMMES BIOPHARMA ROMANIA S.R.L. | 226K | 1 | Activități profesionale |
| GEOEXPLORER SRL | 226K | 1 | Activități profesionale |
| MINDTASTIC S.R.L. | 262K | 1 | Activități profesionale |
| SOUL UNION S.R.L. | 265K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 72)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.8%
- CA / angajat
- 243K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 39%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 243K
- Profit net
- 6.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 243K | 6.8K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 72)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DATATECH SOLUTIONS S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DATATECH SOLUTIONS S.A.(current)
- Revenue
- 243K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.8K
- Rank RO
- #352.545
- CYBERIQ LABS SRL
- Revenue
- 241K
- Employees
- 1
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #353.916
- MIRACO SRL
- Revenue
- 246K
- Employees
- 1
- Profit
- 61.3K
- Rank RO
- #350.091
- EXCLUSIVE MINDS S.R.L.
- Revenue
- 239K
- Employees
- 1
- Profit
- -10.3K
- Rank RO
- #355.573
- DISS CLINICAL S.R.L.
- Revenue
- 254K
- Employees
- 1
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #343.905
- ECO SOLUTIONS CONSULTANCY S.R.L.
- Revenue
- 255K
- Employees
- 1
- Profit
- 56.2K
- Rank RO
- #342.876
- BEHAVIORAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 1
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #341.428
- EMMES BIOPHARMA ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 226K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.9K
- Rank RO
- #365.655
- GEOEXPLORER SRL
- Revenue
- 226K
- Employees
- 1
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #366.005
- MINDTASTIC S.R.L.
- Revenue
- 262K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.4K
- Rank RO
- #337.905
- SOUL UNION S.R.L.
- Revenue
- 265K
- Employees
- 1
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #335.322
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DATATECH SOLUTIONS S.A.(current) | 243K | 1 | 6.8K | #352.545 |
| CYBERIQ LABS SRL | 241K | 1 | 155K | #353.916 |
| MIRACO SRL | 246K | 1 | 61.3K | #350.091 |
| EXCLUSIVE MINDS S.R.L. | 239K | 1 | -10.3K | #355.573 |
| DISS CLINICAL S.R.L. | 254K | 1 | 149K | #343.905 |
| ECO SOLUTIONS CONSULTANCY S.R.L. | 255K | 1 | 56.2K | #342.876 |
| BEHAVIORAL SOLUTIONS S.R.L. | 257K | 1 | 103K | #341.428 |
| EMMES BIOPHARMA ROMANIA S.R.L. | 226K | 1 | -13.9K | #365.655 |
| GEOEXPLORER SRL | 226K | 1 | 140K | #366.005 |
| MINDTASTIC S.R.L. | 262K | 1 | 45.4K | #337.905 |
| SOUL UNION S.R.L. | 265K | 1 | 136K | #335.322 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DATATECH SOLUTIONS S.A.(you) | CYBERIQ LABS SRL | MIRACO SRL | EXCLUSIVE MINDS S.R.L. | DISS CLINICAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 243K | 241K | 246K | 239K | 254K |
| Profit | 6.8K | 155K | 61.3K | -10.3K | 149K |
| Margin | 2,8% | 64,5% | 24,9% | -4,3% | 58,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DATATECH SOLUTIONS S.A.”.