DASYS IMPORT EXPORT S.R.L.
Revenue
2.3M
2024
Profit
329K
2024
Employees
9
2024
Margin
13,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DASYS IMPORT EXPORT S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #13.299 la cifra de afaceri, #9.286 la profit, #5.038 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DASYS IMPORT EXPORT S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #13.299 la cifra de afaceri, #9.286 la profit, #5.038 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALFASOFT SA | 2.2M | 9 | Comerț en-gros |
| ZHUO YUE IMPEX S.R.L. | 2.4M | 10 | Comerț en-gros |
| CNK ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. | 2.4M | 9 | Comerț en-gros |
| DIEMER SRL | 2.4M | 9 | Comerț en-gros |
| PETROLVALVES IMPORT EXPORT SRL | 2.4M | 9 | Comerț en-gros |
| COLL TRANS S.R.L. | 2.4M | 9 | Comerț en-gros |
| HISAR DOOR SRL | 2.3M | 9 | Comerț en-gros |
| MARIA GRUP DISTRIBUTION S.R.L. | 2.3M | 9 | Comerț en-gros |
| NOROC ALIN-ALINA IMPEX SRL | 2.3M | 9 | Comerț en-gros |
| DECASYL PROD SRL | 2.5M | 9 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.7%
- CA / angajat
- 267K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 329K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 329K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DASYS IMPORT EXPORT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DASYS IMPORT EXPORT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 329K
- Rank RO
- #82.338
- ALFASOFT SA
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 61.3K
- Rank RO
- #87.175
- ZHUO YUE IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #83.226
- CNK ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #82.469
- DIEMER SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 487K
- Rank RO
- #82.483
- PETROLVALVES IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- -192K
- Rank RO
- #81.923
- COLL TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #81.420
- HISAR DOOR SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- -144K
- Rank RO
- #84.216
- MARIA GRUP DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- -111K
- Rank RO
- #84.257
- NOROC ALIN-ALINA IMPEX SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 245K
- Rank RO
- #84.277
- DECASYL PROD SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 41K
- Rank RO
- #80.084
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DASYS IMPORT EXPORT S.R.L.(current) | 2.3M | 9 | 329K | #82.338 |
| ALFASOFT SA | 2.2M | 9 | 61.3K | #87.175 |
| ZHUO YUE IMPEX S.R.L. | 2.4M | 10 | 215K | #83.226 |
| CNK ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. | 2.4M | 9 | 463K | #82.469 |
| DIEMER SRL | 2.4M | 9 | 487K | #82.483 |
| PETROLVALVES IMPORT EXPORT SRL | 2.4M | 9 | -192K | #81.923 |
| COLL TRANS S.R.L. | 2.4M | 9 | 126K | #81.420 |
| HISAR DOOR SRL | 2.3M | 9 | -144K | #84.216 |
| MARIA GRUP DISTRIBUTION S.R.L. | 2.3M | 9 | -111K | #84.257 |
| NOROC ALIN-ALINA IMPEX SRL | 2.3M | 9 | 245K | #84.277 |
| DECASYL PROD SRL | 2.5M | 9 | 41K | #80.084 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DASYS IMPORT EXPORT S.R.L.(you) | ALFASOFT SA | ZHUO YUE IMPEX S.R.L. | CNK ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. | DIEMER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.2M | 2.4M | 2.4M | 2.4M |
| Profit | 329K | 61.3K | 215K | 463K | 487K |
| Margin | 13,7% | 2,7% | 9,0% | 19,4% | 20,4% |
| Employees | 9 | 9 | 10 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DASYS IMPORT EXPORT S.R.L.”.