DARA TRANSILVANIA SRL
Revenue
12.7M
2024
Profit
63K
2024
Employees
7
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DARA TRANSILVANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 12.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #417 la cifra de afaceri, #1.926 la profit, #729 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DARA TRANSILVANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 12.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #417 la cifra de afaceri, #1.926 la profit, #729 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEC TRANSPORT SRL | 12.1M | 7 | Transport |
| CAHUL INVESTMENT SRL | 11.7M | 7 | Transport |
| CARLUC GEOLA S.R.L. | 13M | 8 | Transport |
| HGM PORT LOGISTICS SRL | 15.1M | 7 | Transport |
| RWS SPEDITION S.R.L. | 11M | 7 | Transport |
| COMPASS TRADING & MANAGEMENT SRL | 10.9M | 7 | Transport |
| ANIA SPEDITION S.R.L. | 12.5M | 8 | Transport |
| QCS-QUICK CARGO SERVICE S.R.L. | 15.8M | 7 | Transport |
| ROUTE 66 SPEDITION SRL | 10.7M | 7 | Transport |
| WINDSOR SPEDITION S.R.L. | 12.3M | 8 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 1.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.7M
- Profit net
- 63K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.7M | 63K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DARA TRANSILVANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DARA TRANSILVANIA SRL(current)
- Revenue
- 12.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 63K
- Rank RO
- #20.940
- NEC TRANSPORT SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 756K
- Rank RO
- #22.305
- CAHUL INVESTMENT SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #22.930
- CARLUC GEOLA S.R.L.
- Revenue
- 13M
- Employees
- 8
- Profit
- 693K
- Rank RO
- #21.022
- HGM PORT LOGISTICS SRL
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #18.466
- RWS SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 11M
- Employees
- 7
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #24.025
- COMPASS TRADING & MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #24.195
- ANIA SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 12.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #21.645
- QCS-QUICK CARGO SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 650K
- Rank RO
- #17.746
- ROUTE 66 SPEDITION SRL
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #24.644
- WINDSOR SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 15.7K
- Rank RO
- #21.940
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DARA TRANSILVANIA SRL(current) | 12.7M | 7 | 63K | #20.940 |
| NEC TRANSPORT SRL | 12.1M | 7 | 756K | #22.305 |
| CAHUL INVESTMENT SRL | 11.7M | 7 | 2.4M | #22.930 |
| CARLUC GEOLA S.R.L. | 13M | 8 | 693K | #21.022 |
| HGM PORT LOGISTICS SRL | 15.1M | 7 | 66.7K | #18.466 |
| RWS SPEDITION S.R.L. | 11M | 7 | 404K | #24.025 |
| COMPASS TRADING & MANAGEMENT SRL | 10.9M | 7 | 2.2M | #24.195 |
| ANIA SPEDITION S.R.L. | 12.5M | 8 | 151K | #21.645 |
| QCS-QUICK CARGO SERVICE S.R.L. | 15.8M | 7 | 650K | #17.746 |
| ROUTE 66 SPEDITION SRL | 10.7M | 7 | 1.4M | #24.644 |
| WINDSOR SPEDITION S.R.L. | 12.3M | 8 | 15.7K | #21.940 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DARA TRANSILVANIA SRL(you) | NEC TRANSPORT SRL | CAHUL INVESTMENT SRL | CARLUC GEOLA S.R.L. | HGM PORT LOGISTICS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.7M | 12.1M | 11.7M | 13M | 15.1M |
| Profit | 63K | 756K | 2.4M | 693K | 66.7K |
| Margin | 0,5% | 6,3% | 20,1% | 5,3% | 0,4% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DARA TRANSILVANIA SRL”.