DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
340K
2024
Employees
4
2024
Margin
15,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.792 la cifra de afaceri, #6.815 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.792 la cifra de afaceri, #6.815 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HOME ART CONCEPT S.R.L. | 2.2M | 4 | Construcții |
| EXIGENT PRO CONS SRL | 2.2M | 4 | Construcții |
| ASG CONS S.R.L. | 2.3M | 4 | Construcții |
| SINCER CONSTRUCT S.R.L. | 2M | 4 | Construcții |
| ART FACADES S.R.L. | 2.5M | 4 | Construcții |
| MGM REZIDENCE SOLUTIONS S.R.L. | 2.2M | 4 | Construcții |
| DISCOVERY OA� SRL | 2.2M | 4 | Construcții |
| AI STIL STUDIO S.R.L. | 2.2M | 4 | Construcții |
| LEONARDO BROKER GROUP CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 4 | Construcții |
| STAVARACHE CONSTRUCT SRL | 2.2M | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.3%
- CA / angajat
- 555K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 340K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 340K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 340K
- Rank RO
- #88.083
- HOME ART CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- -21.5K
- Rank RO
- #88.267
- EXIGENT PRO CONS SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 874K
- Rank RO
- #88.395
- ASG CONS S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 419K
- Rank RO
- #86.113
- SINCER CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 4
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #94.019
- ART FACADES S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -392K
- Rank RO
- #80.453
- MGM REZIDENCE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 231K
- Rank RO
- #88.109
- DISCOVERY OA� SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #88.114
- AI STIL STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 794K
- Rank RO
- #88.005
- LEONARDO BROKER GROUP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #88.248
- STAVARACHE CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 615K
- Rank RO
- #87.847
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L.(current) | 2.1M | 4 | 340K | #88.083 |
| HOME ART CONCEPT S.R.L. | 2.2M | 4 | -21.5K | #88.267 |
| EXIGENT PRO CONS SRL | 2.2M | 4 | 874K | #88.395 |
| ASG CONS S.R.L. | 2.3M | 4 | 419K | #86.113 |
| SINCER CONSTRUCT S.R.L. | 2M | 4 | 384K | #94.019 |
| ART FACADES S.R.L. | 2.5M | 4 | -392K | #80.453 |
| MGM REZIDENCE SOLUTIONS S.R.L. | 2.2M | 4 | 231K | #88.109 |
| DISCOVERY OA� SRL | 2.2M | 4 | 1.8M | #88.114 |
| AI STIL STUDIO S.R.L. | 2.2M | 4 | 794K | #88.005 |
| LEONARDO BROKER GROUP CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 4 | 1.1M | #88.248 |
| STAVARACHE CONSTRUCT SRL | 2.2M | 4 | 615K | #87.847 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L.(you) | HOME ART CONCEPT S.R.L. | EXIGENT PRO CONS SRL | ASG CONS S.R.L. | SINCER CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.3M | 2M |
| Profit | 340K | -21.5K | 874K | 419K | 384K |
| Margin | 15,3% | -1,0% | 39,5% | 18,4% | 18,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DANTE EXPERT CONSTRUCT S.R.L.”.