DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L.
Revenue
1.4M
2024
Profit
9.3K
2024
Employees
7
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.402 la cifra de afaceri, #18.502 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.402 la cifra de afaceri, #18.502 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELECTROALBA ELECTRIS S.R.L. | 1.4M | 7 | Construcții |
| GEOMAR UTILITY S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
| DYADOL TERM SRL | 1.5M | 7 | Construcții |
| FLORINSTAL NEW10 SRL | 1.5M | 7 | Construcții |
| DANICONVAL S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
| SACO - M.P.C. - CONSTR S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
| VOL CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
| INTRETINERE ASCENSOARE S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
| NIRO INSTAL SOLUTIONS S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
| KASI TEAM S.R.L. | 1.5M | 7 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 215K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- 9.3K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | 9.3K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #116.741
- ELECTROALBA ELECTRIS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #125.162
- GEOMAR UTILITY S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 248K
- Rank RO
- #116.641
- DYADOL TERM SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 34.9K
- Rank RO
- #116.617
- FLORINSTAL NEW10 SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- -34.2K
- Rank RO
- #116.558
- DANICONVAL S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 44.6K
- Rank RO
- #117.056
- SACO - M.P.C. - CONSTR S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 665K
- Rank RO
- #117.111
- VOL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 663K
- Rank RO
- #117.222
- INTRETINERE ASCENSOARE S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #117.250
- NIRO INSTAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 94.9K
- Rank RO
- #116.215
- KASI TEAM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 557K
- Rank RO
- #116.141
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L.(current) | 1.4M | 7 | 9.3K | #116.741 |
| ELECTROALBA ELECTRIS S.R.L. | 1.4M | 7 | 108K | #125.162 |
| GEOMAR UTILITY S.R.L. | 1.5M | 7 | 248K | #116.641 |
| DYADOL TERM SRL | 1.5M | 7 | 34.9K | #116.617 |
| FLORINSTAL NEW10 SRL | 1.5M | 7 | -34.2K | #116.558 |
| DANICONVAL S.R.L. | 1.5M | 7 | 44.6K | #117.056 |
| SACO - M.P.C. - CONSTR S.R.L. | 1.5M | 7 | 665K | #117.111 |
| VOL CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 7 | 663K | #117.222 |
| INTRETINERE ASCENSOARE S.R.L. | 1.5M | 7 | 5K | #117.250 |
| NIRO INSTAL SOLUTIONS S.R.L. | 1.5M | 7 | 94.9K | #116.215 |
| KASI TEAM S.R.L. | 1.5M | 7 | 557K | #116.141 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L.(you) | ELECTROALBA ELECTRIS S.R.L. | GEOMAR UTILITY S.R.L. | DYADOL TERM SRL | FLORINSTAL NEW10 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.4M | 1.5M | 1.5M | 1.5M |
| Profit | 9.3K | 108K | 248K | 34.9K | -34.2K |
| Margin | 0,6% | 8,0% | 16,4% | 2,3% | -2,3% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DANIEL'S HEAVY MACHINE S.R.L.”.