DANIEL SRL
Revenue
14.1M
2024
Profit
98.7K
2024
Employees
24
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DANIEL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 14.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.432 la cifra de afaceri, #17.357 la profit, #1.988 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DANIEL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 14.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.432 la cifra de afaceri, #17.357 la profit, #1.988 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ASIM TRADING SRL | 13.8M | 27 | Comerț en-gros |
| LITIND SRL | 14.4M | 24 | Comerț en-gros |
| VANIA PRODCOM SRL | 14.5M | 24 | Comerț en-gros |
| DAMOS TRANS SRL | 14.1M | 25 | Comerț en-gros |
| AGENDA PRODCOM SRL | 14.8M | 24 | Comerț en-gros |
| ARMEDA CARPET S.R.L. | 14M | 23 | Comerț en-gros |
| FLORO CLUB FLORIST S.R.L. | 13.3M | 24 | Comerț en-gros |
| ROBERTO TOUR SRL | 13.9M | 23 | Comerț en-gros |
| DUOTRAC S.R.L. | 13.7M | 25 | Comerț en-gros |
| MESSINA TRADING SRL | 14.6M | 23 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 589K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.1M
- Profit net
- 98.7K
- Angajați
- 24
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.1M | 98.7K | 24 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DANIEL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DANIEL SRL(current)
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 24
- Profit
- 98.7K
- Rank RO
- #19.539
- ASIM TRADING SRL
- Revenue
- 13.8M
- Employees
- 27
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #19.962
- LITIND SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 24
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #19.250
- VANIA PRODCOM SRL
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 24
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #19.143
- DAMOS TRANS SRL
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 25
- Profit
- 756K
- Rank RO
- #19.540
- AGENDA PRODCOM SRL
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 24
- Profit
- -143K
- Rank RO
- #18.836
- ARMEDA CARPET S.R.L.
- Revenue
- 14M
- Employees
- 23
- Profit
- 708K
- Rank RO
- #19.709
- FLORO CLUB FLORIST S.R.L.
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #20.591
- ROBERTO TOUR SRL
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 23
- Profit
- 743K
- Rank RO
- #19.861
- DUOTRAC S.R.L.
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 25
- Profit
- 750K
- Rank RO
- #20.078
- MESSINA TRADING SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #19.015
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DANIEL SRL(current) | 14.1M | 24 | 98.7K | #19.539 |
| ASIM TRADING SRL | 13.8M | 27 | 134K | #19.962 |
| LITIND SRL | 14.4M | 24 | 2.1M | #19.250 |
| VANIA PRODCOM SRL | 14.5M | 24 | 139K | #19.143 |
| DAMOS TRANS SRL | 14.1M | 25 | 756K | #19.540 |
| AGENDA PRODCOM SRL | 14.8M | 24 | -143K | #18.836 |
| ARMEDA CARPET S.R.L. | 14M | 23 | 708K | #19.709 |
| FLORO CLUB FLORIST S.R.L. | 13.3M | 24 | 1.4M | #20.591 |
| ROBERTO TOUR SRL | 13.9M | 23 | 743K | #19.861 |
| DUOTRAC S.R.L. | 13.7M | 25 | 750K | #20.078 |
| MESSINA TRADING SRL | 14.6M | 23 | 319K | #19.015 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DANIEL SRL(you) | ASIM TRADING SRL | LITIND SRL | VANIA PRODCOM SRL | DAMOS TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.1M | 13.8M | 14.4M | 14.5M | 14.1M |
| Profit | 98.7K | 134K | 2.1M | 139K | 756K |
| Margin | 0,7% | 1,0% | 14,5% | 1,0% | 5,3% |
| Employees | 24 | 27 | 24 | 24 | 25 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DANIEL SRL”.