Revenue

165K

2024

Profit

31.3K

2024

Employees

2

2024

Margin

19,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DANEGYAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 165K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #30.638 la cifra de afaceri, #17.163 la profit, #12.981 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DANEGYAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 165K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #30.638 la cifra de afaceri, #17.163 la profit, #12.981 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#30.638 din 69.154 companii

Top 44.3%

Vezi clasamentul

După profit

#17.163 din 69.154 companii

Top 24.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#12.981 din 69.154 companii

Top 18.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri165K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit19.0% vs medie industrie 4.3%

Compania este 4.4× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SAMPAU TRANS SRL165K2Transport
SEGIBIA TRANS SRL166K2Transport
ARANSER TRANS S.R.L.164K2Transport
ADARISIN SRL163K2Transport
DUMITRANA TRANS S.R.L.163K2Transport
MANBOG TRANS SRL168K2Transport
FLORALEX SRL169K2Transport
FULGER MIHA SRL160K2Transport
GUZMANN TRANS SRL173K2Transport
AUTOHUS TRANSPED S.R.L.176K2Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.0%
CA / angajat
82.6K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 47%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    165K
    Profit net
    31.3K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DANEGYAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDANEGYAN S.R.L.(you)SAMPAU TRANS SRLSEGIBIA TRANS SRLARANSER TRANS S.R.L.ADARISIN SRL
Revenue
165K
165K
166K
164K
163K
Profit
31.3K
-345K
22.9K
-472K
-45.6K
Margin
19,0%
-208,8%
13,8%
-288,5%
-27,9%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DANEGYAN S.R.L.”.