DANEEL COMEXIM SRL
Revenue
2.3M
2024
Profit
274K
2024
Employees
6
2024
Margin
11,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DANEEL COMEXIM SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.456 la cifra de afaceri, #7.863 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DANEEL COMEXIM SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.456 la cifra de afaceri, #7.863 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PERFECT ROOF CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 6 | Construcții |
| PUMPSTAR SRL | 2.5M | 6 | Construcții |
| NYK CREATIVE SOLUTIONS S.R.L. | 2.5M | 6 | Construcții |
| MT SPACETIME SRL | 2.2M | 6 | Construcții |
| AMADA OFFICE CONSTRUCT SRL | 2.5M | 6 | Construcții |
| DAVIAN EXPERT S.R.L. | 2.5M | 6 | Construcții |
| MSY CONSIMOB S.R.L. | 2.2M | 6 | Construcții |
| ENERGY GRAND CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 6 | Construcții |
| LIVA COM SERVICE S.R.L. | 2.5M | 6 | Construcții |
| BMA CONSULTING ENERGY S.R.L. | 2.6M | 6 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.7%
- CA / angajat
- 391K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 274K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 274K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DANEEL COMEXIM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DANEEL COMEXIM SRL(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #84.115
- PERFECT ROOF CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #87.816
- PUMPSTAR SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 498K
- Rank RO
- #79.689
- NYK CREATIVE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 671K
- Rank RO
- #79.275
- MT SPACETIME SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 507K
- Rank RO
- #88.411
- AMADA OFFICE CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #78.939
- DAVIAN EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 682K
- Rank RO
- #78.814
- MSY CONSIMOB S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #88.787
- ENERGY GRAND CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 41K
- Rank RO
- #77.616
- LIVA COM SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- -41K
- Rank RO
- #77.485
- BMA CONSULTING ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 484K
- Rank RO
- #75.293
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DANEEL COMEXIM SRL(current) | 2.3M | 6 | 274K | #84.115 |
| PERFECT ROOF CONSTRUCT S.R.L. | 2.2M | 6 | 49.6K | #87.816 |
| PUMPSTAR SRL | 2.5M | 6 | 498K | #79.689 |
| NYK CREATIVE SOLUTIONS S.R.L. | 2.5M | 6 | 671K | #79.275 |
| MT SPACETIME SRL | 2.2M | 6 | 507K | #88.411 |
| AMADA OFFICE CONSTRUCT SRL | 2.5M | 6 | 1.1M | #78.939 |
| DAVIAN EXPERT S.R.L. | 2.5M | 6 | 682K | #78.814 |
| MSY CONSIMOB S.R.L. | 2.2M | 6 | 171K | #88.787 |
| ENERGY GRAND CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 6 | 41K | #77.616 |
| LIVA COM SERVICE S.R.L. | 2.5M | 6 | -41K | #77.485 |
| BMA CONSULTING ENERGY S.R.L. | 2.6M | 6 | 484K | #75.293 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DANEEL COMEXIM SRL(you) | PERFECT ROOF CONSTRUCT S.R.L. | PUMPSTAR SRL | NYK CREATIVE SOLUTIONS S.R.L. | MT SPACETIME SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.2M | 2.5M | 2.5M | 2.2M |
| Profit | 274K | 49.6K | 498K | 671K | 507K |
| Margin | 11,7% | 2,2% | 20,2% | 27,0% | 22,9% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DANEEL COMEXIM SRL”.