DANCORA CONSTRUCT SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
80.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
5,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DANCORA CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.744 la cifra de afaceri, #18.757 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DANCORA CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #16.744 la cifra de afaceri, #18.757 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| 2MOE2C4 S.R.L. | 1.6M | 1 | Comerț en-gros |
| ALUSEL SYSTEMS S.R.L. | 1.5M | 1 | Comerț en-gros |
| SALOM LIVESTOK S.R.L. | 1.6M | 1 | Comerț en-gros |
| PAM GRES S.R.L. | 1.5M | 1 | Comerț en-gros |
| CERAMIC & STONE DISTRIBUTION SRL | 1.6M | 1 | Comerț en-gros |
| LEGUME PROD IL S.R.L. | 1.6M | 1 | Comerț en-gros |
| AGROCEREALS TRADING SRL | 1.4M | 1 | Comerț en-gros |
| NUTRICOR BUSINESS S.R.L. | 1.5M | 1 | Comerț en-gros |
| SIM EXPRESS S.R.L. | 1.5M | 1 | Comerț en-gros |
| GBO INTERNATIONAL S.R.L. | 1.5M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IALOMITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.2%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 80.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 80.4K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DANCORA CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DANCORA CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 80.4K
- Rank RO
- #114.650
- 2MOE2C4 S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 382K
- Rank RO
- #113.556
- ALUSEL SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #116.598
- SALOM LIVESTOK S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- -196K
- Rank RO
- #111.572
- PAM GRES S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #117.712
- CERAMIC & STONE DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- -243K
- Rank RO
- #111.424
- LEGUME PROD IL S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 42.5K
- Rank RO
- #110.282
- AGROCEREALS TRADING SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 42.2K
- Rank RO
- #124.981
- NUTRICOR BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 63.8K
- Rank RO
- #114.649
- SIM EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 842K
- Rank RO
- #114.602
- GBO INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 866K
- Rank RO
- #114.571
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DANCORA CONSTRUCT SRL(current) | 1.5M | 1 | 80.4K | #114.650 |
| 2MOE2C4 S.R.L. | 1.6M | 1 | 382K | #113.556 |
| ALUSEL SYSTEMS S.R.L. | 1.5M | 1 | 217K | #116.598 |
| SALOM LIVESTOK S.R.L. | 1.6M | 1 | -196K | #111.572 |
| PAM GRES S.R.L. | 1.5M | 1 | 160K | #117.712 |
| CERAMIC & STONE DISTRIBUTION SRL | 1.6M | 1 | -243K | #111.424 |
| LEGUME PROD IL S.R.L. | 1.6M | 1 | 42.5K | #110.282 |
| AGROCEREALS TRADING SRL | 1.4M | 1 | 42.2K | #124.981 |
| NUTRICOR BUSINESS S.R.L. | 1.5M | 1 | 63.8K | #114.649 |
| SIM EXPRESS S.R.L. | 1.5M | 1 | 842K | #114.602 |
| GBO INTERNATIONAL S.R.L. | 1.5M | 1 | 866K | #114.571 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DANCORA CONSTRUCT SRL(you) | 2MOE2C4 S.R.L. | ALUSEL SYSTEMS S.R.L. | SALOM LIVESTOK S.R.L. | PAM GRES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.6M | 1.5M | 1.6M | 1.5M |
| Profit | 80.4K | 382K | 217K | -196K | 160K |
| Margin | 5,2% | 24,3% | 14,4% | -12,2% | 10,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DANCORA CONSTRUCT SRL”.