Revenue

2.1M

2024

Profit

493K

2024

Employees

8

2024

Margin

23,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DAMP NECTARIE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.102 la cifra de afaceri, #2.979 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DAMP NECTARIE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #4.102 la cifra de afaceri, #2.979 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.102 din 39.568 companii

Top 10.4%

Vezi clasamentul

După profit

#2.979 din 39.568 companii

Top 7.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.407 din 39.568 companii

Top 8.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.1M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.5× față de media industriei

Marjă profit23.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.1× față de media industriei

Angajați8 vs medie industrie 4

Compania este 2.2× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NOVA KRONOS SRL2.2M8Construcții
TEHNOLOGIC SRL2.2M8Construcții
ELECTRO-KOVBELA S.R.L.2.1M8Construcții
COPERTURE CRIN SRL2.1M8Construcții
MMI ENERGY TOTAL SERVICII S.R.L.2.1M8Construcții
TUMAG S.R.L.2.1M8Construcții
CEAPAEV CONSTRUCT S.R.L.2.1M8Construcții
BANOV CONS S.R.L.2.1M8Construcții
LRY BULDO S.R.L.2.1M8Construcții
RADOST ELPIDA S.R.L.2.1M8Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
23.4%
CA / angajat
263K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 10%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.1M
    Profit net
    493K
    Angajați
    8

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DAMP NECTARIE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDAMP NECTARIE S.R.L.(you)NOVA KRONOS SRLTEHNOLOGIC SRLELECTRO-KOVBELA S.R.L.COPERTURE CRIN SRL
Revenue
2.1M
2.2M
2.2M
2.1M
2.1M
Profit
493K
117K
40.6K
323K
514K
Margin
23,4%
5,4%
1,9%
15,3%
24,4%
Employees
8
8
8
8
8
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DAMP NECTARIE S.R.L.”.