DAMARITO S.R.L.
Revenue
14.3M
2024
Profit
-388K
2024
Employees
26
2024
Margin
-2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAMARITO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 14.3M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.033 la cifra de afaceri, #68.606 la profit, #1.071 la număr angajați din 69.154 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAMARITO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 14.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.033 la cifra de afaceri, #68.606 la profit, #1.071 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 10.2× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 8.0× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TEAHA TRANS SRL | 15.5M | 26 | Transport |
| MAXIBUS TRANSFERO S.R.L. | 15.8M | 26 | Transport |
| INTERTRANS GRAINS S.R.L. | 14M | 28 | Transport |
| GYORGY TRANS S.R.L. | 14.5M | 26 | Transport |
| VITRANS SRL | 14.5M | 26 | Transport |
| MARVIO TRANS SRL | 12.4M | 26 | Transport |
| ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L. | 17M | 26 | Transport |
| PASTUR SRL | 13.7M | 29 | Transport |
| LANDIS IMPEX SRL | 13.6M | 29 | Transport |
| OVI VALI SRL | 14.5M | 27 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.7%
- CA / angajat
- 558K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.3M
- Profit net
- -388K
- Angajați
- 26
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.3M | -388K | 26 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAMARITO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAMARITO S.R.L.(current)
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 26
- Profit
- -388K
- Rank RO
- #19.091
- TEAHA TRANS SRL
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #18.045
- MAXIBUS TRANSFERO S.R.L.
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #17.750
- INTERTRANS GRAINS S.R.L.
- Revenue
- 14M
- Employees
- 28
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #19.712
- GYORGY TRANS S.R.L.
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #19.093
- VITRANS SRL
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #19.144
- MARVIO TRANS SRL
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 72.5K
- Rank RO
- #21.770
- ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 17M
- Employees
- 26
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #16.652
- PASTUR SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 547K
- Rank RO
- #20.065
- LANDIS IMPEX SRL
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 29
- Profit
- 493K
- Rank RO
- #20.129
- OVI VALI SRL
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 497K
- Rank RO
- #19.096
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAMARITO S.R.L.(current) | 14.3M | 26 | -388K | #19.091 |
| TEAHA TRANS SRL | 15.5M | 26 | 127K | #18.045 |
| MAXIBUS TRANSFERO S.R.L. | 15.8M | 26 | 1.2M | #17.750 |
| INTERTRANS GRAINS S.R.L. | 14M | 28 | -1.5M | #19.712 |
| GYORGY TRANS S.R.L. | 14.5M | 26 | 5M | #19.093 |
| VITRANS SRL | 14.5M | 26 | 183K | #19.144 |
| MARVIO TRANS SRL | 12.4M | 26 | 72.5K | #21.770 |
| ANTONIO & ELVIS TRANS S.R.L. | 17M | 26 | 664K | #16.652 |
| PASTUR SRL | 13.7M | 29 | 547K | #20.065 |
| LANDIS IMPEX SRL | 13.6M | 29 | 493K | #20.129 |
| OVI VALI SRL | 14.5M | 27 | 497K | #19.096 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAMARITO S.R.L.(you) | TEAHA TRANS SRL | MAXIBUS TRANSFERO S.R.L. | INTERTRANS GRAINS S.R.L. | GYORGY TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.3M | 15.5M | 15.8M | 14M | 14.5M |
| Profit | -388K | 127K | 1.2M | -1.5M | 5M |
| Margin | -2,7% | 0,8% | 7,6% | -10,4% | 34,5% |
| Employees | 26 | 26 | 26 | 28 | 26 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAMARITO S.R.L.”.