DAMARIS SRL
Revenue
2.7M
2024
Profit
47.9K
2024
Employees
8
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAMARIS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #509 la cifra de afaceri, #1.158 la profit, #692 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAMARIS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #509 la cifra de afaceri, #1.158 la profit, #692 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NADELI S.R.L. | 3.3M | 8 | Fabricare mobilă |
| BUCURO�II S.R.L. | 2.8M | 8 | Fabricare mobilă |
| FORTUNA PREST SERV PROTEC S.R.L. | 3.6M | 8 | Fabricare mobilă |
| HORIMOB SERV SRL | 3.6M | 8 | Fabricare mobilă |
| IANSON PROD SRL | 3M | 9 | Fabricare mobilă |
| QUICKMOB DESIGN S.R.L. | 3.1M | 7 | Fabricare mobilă |
| SCOLARO PROMO S.R.L. | 3M | 9 | Fabricare mobilă |
| ANANDAMOB S.R.L. | 3M | 9 | Fabricare mobilă |
| KINGWOOD SRL | 3.7M | 8 | Fabricare mobilă |
| DREAM TEAM FURNITURE S.R.L. | 3.3M | 9 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TULCEA
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 389K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 47.9K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 47.9K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAMARIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAMARIS SRL(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 47.9K
- Rank RO
- #66.772
- NADELI S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 701K
- Rank RO
- #63.864
- BUCURO�II S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 60.8K
- Rank RO
- #71.797
- FORTUNA PREST SERV PROTEC S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #60.165
- HORIMOB SERV SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #60.029
- IANSON PROD SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- 413K
- Rank RO
- #67.961
- QUICKMOB DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 629K
- Rank RO
- #67.399
- SCOLARO PROMO S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- 316K
- Rank RO
- #68.602
- ANANDAMOB S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 9
- Profit
- 684K
- Rank RO
- #68.630
- KINGWOOD SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- -865K
- Rank RO
- #59.010
- DREAM TEAM FURNITURE S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 86.2K
- Rank RO
- #64.285
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAMARIS SRL(current) | 2.7M | 8 | 47.9K | #66.772 |
| NADELI S.R.L. | 3.3M | 8 | 701K | #63.864 |
| BUCURO�II S.R.L. | 2.8M | 8 | 60.8K | #71.797 |
| FORTUNA PREST SERV PROTEC S.R.L. | 3.6M | 8 | 398K | #60.165 |
| HORIMOB SERV SRL | 3.6M | 8 | 1.1M | #60.029 |
| IANSON PROD SRL | 3M | 9 | 413K | #67.961 |
| QUICKMOB DESIGN S.R.L. | 3.1M | 7 | 629K | #67.399 |
| SCOLARO PROMO S.R.L. | 3M | 9 | 316K | #68.602 |
| ANANDAMOB S.R.L. | 3M | 9 | 684K | #68.630 |
| KINGWOOD SRL | 3.7M | 8 | -865K | #59.010 |
| DREAM TEAM FURNITURE S.R.L. | 3.3M | 9 | 86.2K | #64.285 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAMARIS SRL(you) | NADELI S.R.L. | BUCURO�II S.R.L. | FORTUNA PREST SERV PROTEC S.R.L. | HORIMOB SERV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 3.3M | 2.8M | 3.6M | 3.6M |
| Profit | 47.9K | 701K | 60.8K | 398K | 1.1M |
| Margin | 1,5% | 21,3% | 2,2% | 11,2% | 31,5% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAMARIS SRL”.