DAMAR TACO SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
51.2K
2024
Employees
6
2024
Margin
2,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAMAR TACO SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.175 la cifra de afaceri, #23.438 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAMAR TACO SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #14.175 la cifra de afaceri, #23.438 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIGET COM S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| VICOMEX SRL | 1.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CHAMOMILLA PHARM S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| MAC FLOWERS MARKET SRL | 1.9M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ROBERTINO DAM COMPANY SRL | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| EMMA MIGAS S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| IOANA SURY TRANS S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| NIKAM-RAL SRL | 1.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| FORGACS VILI S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| IANCU�-GRUP SRL | 1.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.9%
- CA / angajat
- 293K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 51.2K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 51.2K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAMAR TACO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAMAR TACO SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 51.2K
- Rank RO
- #104.996
- VIGET COM S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #103.275
- VICOMEX SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #108.794
- CHAMOMILLA PHARM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 31.7K
- Rank RO
- #110.668
- MAC FLOWERS MARKET SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- -34.2K
- Rank RO
- #99.290
- ROBERTINO DAM COMPANY SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #110.999
- EMMA MIGAS S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -17.7K
- Rank RO
- #111.820
- IOANA SURY TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #112.293
- NIKAM-RAL SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 82.6K
- Rank RO
- #115.521
- FORGACS VILI S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- -144K
- Rank RO
- #104.876
- IANCU�-GRUP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 6
- Profit
- -76.7K
- Rank RO
- #115.812
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAMAR TACO SRL(current) | 1.8M | 6 | 51.2K | #104.996 |
| VIGET COM S.R.L. | 1.8M | 6 | 146K | #103.275 |
| VICOMEX SRL | 1.7M | 6 | 124K | #108.794 |
| CHAMOMILLA PHARM S.R.L. | 1.6M | 6 | 31.7K | #110.668 |
| MAC FLOWERS MARKET SRL | 1.9M | 6 | -34.2K | #99.290 |
| ROBERTINO DAM COMPANY SRL | 1.6M | 6 | 140K | #110.999 |
| EMMA MIGAS S.R.L. | 1.6M | 6 | -17.7K | #111.820 |
| IOANA SURY TRANS S.R.L. | 1.6M | 6 | 118K | #112.293 |
| NIKAM-RAL SRL | 1.5M | 6 | 82.6K | #115.521 |
| FORGACS VILI S.R.L. | 1.8M | 6 | -144K | #104.876 |
| IANCU�-GRUP SRL | 1.5M | 6 | -76.7K | #115.812 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAMAR TACO SRL(you) | VIGET COM S.R.L. | VICOMEX SRL | CHAMOMILLA PHARM S.R.L. | MAC FLOWERS MARKET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.7M | 1.6M | 1.9M |
| Profit | 51.2K | 146K | 124K | 31.7K | -34.2K |
| Margin | 2,9% | 8,1% | 7,4% | 1,9% | -1,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAMAR TACO SRL”.