DAMALUC S.R.L.
Revenue
3.2M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
19
2024
Margin
54,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAMALUC S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #308 la cifra de afaceri, #107 la profit, #149 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAMALUC S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 54.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #308 la cifra de afaceri, #107 la profit, #149 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 5.4× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EUROEXTRACT SRL | 3.2M | 18 | Alte extracții |
| LIVIU PANTRANS S.R.L. | 3.1M | 20 | Alte extracții |
| MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L. | 3.6M | 19 | Alte extracții |
| EXPLO METADA S.R.L. | 3.3M | 15 | Alte extracții |
| CON 2000 S.R.L. | 4M | 20 | Alte extracții |
| INDUSTRIAL TRUST SRL | 3.6M | 16 | Alte extracții |
| DYAD COMPACT GRUP SRL | 3.6M | 15 | Alte extracții |
| CORI GRIGOS SRL | 3.7M | 15 | Alte extracții |
| CRIMAR LOGISTIC S.R.L. | 4.6M | 18 | Alte extracții |
| ROMY GEORGIAN 2005 SRL | 4.6M | 18 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 54.5%
- CA / angajat
- 168K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.2M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.2M | 1.7M | 19 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAMALUC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAMALUC S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #65.435
- EUROEXTRACT SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 18
- Profit
- -3.1M
- Rank RO
- #65.846
- LIVIU PANTRANS S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 20
- Profit
- 14K
- Rank RO
- #66.473
- MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 84.8K
- Rank RO
- #59.790
- EXPLO METADA S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #63.671
- CON 2000 S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 20
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #55.360
- INDUSTRIAL TRUST SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #60.105
- DYAD COMPACT GRUP SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 15
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #59.133
- CORI GRIGOS SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 199K
- Rank RO
- #58.997
- CRIMAR LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 558K
- Rank RO
- #49.578
- ROMY GEORGIAN 2005 SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #49.452
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAMALUC S.R.L.(current) | 3.2M | 19 | 1.7M | #65.435 |
| EUROEXTRACT SRL | 3.2M | 18 | -3.1M | #65.846 |
| LIVIU PANTRANS S.R.L. | 3.1M | 20 | 14K | #66.473 |
| MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L. | 3.6M | 19 | 84.8K | #59.790 |
| EXPLO METADA S.R.L. | 3.3M | 15 | 222K | #63.671 |
| CON 2000 S.R.L. | 4M | 20 | -1.5M | #55.360 |
| INDUSTRIAL TRUST SRL | 3.6M | 16 | 143K | #60.105 |
| DYAD COMPACT GRUP SRL | 3.6M | 15 | -1.8M | #59.133 |
| CORI GRIGOS SRL | 3.7M | 15 | 199K | #58.997 |
| CRIMAR LOGISTIC S.R.L. | 4.6M | 18 | 558K | #49.578 |
| ROMY GEORGIAN 2005 SRL | 4.6M | 18 | 18K | #49.452 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAMALUC S.R.L.(you) | EUROEXTRACT SRL | LIVIU PANTRANS S.R.L. | MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L. | EXPLO METADA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.2M | 3.2M | 3.1M | 3.6M | 3.3M |
| Profit | 1.7M | -3.1M | 14K | 84.8K | 222K |
| Margin | 54,5% | -97,6% | 0,4% | 2,4% | 6,7% |
| Employees | 19 | 18 | 20 | 19 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAMALUC S.R.L.”.