DAM TOPOCAD CONS S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
281K
2024
Employees
8
2024
Margin
23,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAM TOPOCAD CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.139 la cifra de afaceri, #3.899 la profit, #1.193 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAM TOPOCAD CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.139 la cifra de afaceri, #3.899 la profit, #1.193 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INNOVO GROUPE S.R.L. | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| PLAN MODEL SRL | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| TOPONET SRL | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| GEOTOP CADING CONSULT S.R.L. | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| COMB CONSTRUCTION PLAN SRL | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| MCA PRO EXPERT S.R.L. | 1.3M | 8 | Activități profesionale |
| CUBE ARCHITECTURE SRL | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| STARCAD SRL | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
| NEGO PROIECT S.R.L. | 1.3M | 8 | Activități profesionale |
| BIROUL DE PROIECTARE STRAJAN S.R.L. | 1.2M | 8 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.0%
- CA / angajat
- 153K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 281K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 281K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAM TOPOCAD CONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAM TOPOCAD CONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #133.963
- INNOVO GROUPE S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -503K
- Rank RO
- #133.635
- PLAN MODEL SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #133.370
- TOPONET SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 466K
- Rank RO
- #134.849
- GEOTOP CADING CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 449K
- Rank RO
- #134.884
- COMB CONSTRUCTION PLAN SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #132.750
- MCA PRO EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #131.689
- CUBE ARCHITECTURE SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -392K
- Rank RO
- #136.499
- STARCAD SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 401K
- Rank RO
- #136.580
- NEGO PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 737K
- Rank RO
- #130.871
- BIROUL DE PROIECTARE STRAJAN S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -389K
- Rank RO
- #137.647
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAM TOPOCAD CONS S.R.L.(current) | 1.1M | 8 | 281K | #133.963 |
| INNOVO GROUPE S.R.L. | 1.2M | 8 | -503K | #133.635 |
| PLAN MODEL SRL | 1.2M | 8 | 211K | #133.370 |
| TOPONET SRL | 1.2M | 8 | 466K | #134.849 |
| GEOTOP CADING CONSULT S.R.L. | 1.2M | 8 | 449K | #134.884 |
| COMB CONSTRUCTION PLAN SRL | 1.2M | 8 | 177K | #132.750 |
| MCA PRO EXPERT S.R.L. | 1.3M | 8 | 4.7K | #131.689 |
| CUBE ARCHITECTURE SRL | 1.2M | 8 | -392K | #136.499 |
| STARCAD SRL | 1.2M | 8 | 401K | #136.580 |
| NEGO PROIECT S.R.L. | 1.3M | 8 | 737K | #130.871 |
| BIROUL DE PROIECTARE STRAJAN S.R.L. | 1.2M | 8 | -389K | #137.647 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAM TOPOCAD CONS S.R.L.(you) | INNOVO GROUPE S.R.L. | PLAN MODEL SRL | TOPONET SRL | GEOTOP CADING CONSULT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 281K | -503K | 211K | 466K | 449K |
| Margin | 23,0% | -41,0% | 17,2% | 38,5% | 37,0% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAM TOPOCAD CONS S.R.L.”.