DAFNE LOGISTICS S.R.L.
Revenue
6.2M
2024
Profit
229K
2024
Employees
32
2024
Margin
3,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAFNE LOGISTICS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #680 la cifra de afaceri, #1.088 la profit, #224 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAFNE LOGISTICS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #680 la cifra de afaceri, #1.088 la profit, #224 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HI RENT LEVEL SRL | 6.2M | 31 | Transport |
| CALARETUL SRL | 6.4M | 30 | Transport |
| KRONAERO GROUND SERVICES S.R.L. | 5.7M | 33 | Transport |
| TRADING LINE HARVESTER MAX S.R.L. | 6M | 35 | Transport |
| HAPPY SERV S.R.L. | 7.1M | 32 | Transport |
| MUTU TRANS INTERNATIONAL SRL | 6.2M | 23 | Transport |
| BETA INTERTRANS SRL | 7.4M | 32 | Transport |
| GLOCK LOGISTIC SRL | 6.3M | 39 | Transport |
| APA VIE SRL | 5.7M | 38 | Transport |
| NUTRISOYA SRL | 6.2M | 24 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.7%
- CA / angajat
- 195K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.2M
- Profit net
- 229K
- Angajați
- 32
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.2M | 229K | 32 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAFNE LOGISTICS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAFNE LOGISTICS S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 32
- Profit
- 229K
- Rank RO
- #38.473
- HI RENT LEVEL SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 31
- Profit
- 540K
- Rank RO
- #38.891
- CALARETUL SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 30
- Profit
- -569K
- Rank RO
- #37.534
- KRONAERO GROUND SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 33
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #41.362
- TRADING LINE HARVESTER MAX S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 35
- Profit
- -367K
- Rank RO
- #39.628
- HAPPY SERV S.R.L.
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #34.569
- MUTU TRANS INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 23
- Profit
- 657K
- Rank RO
- #38.675
- BETA INTERTRANS SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #33.423
- GLOCK LOGISTIC SRL
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 39
- Profit
- 51.8K
- Rank RO
- #38.353
- APA VIE SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 38
- Profit
- 757K
- Rank RO
- #41.290
- NUTRISOYA SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 24
- Profit
- -781K
- Rank RO
- #38.623
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAFNE LOGISTICS S.R.L.(current) | 6.2M | 32 | 229K | #38.473 |
| HI RENT LEVEL SRL | 6.2M | 31 | 540K | #38.891 |
| CALARETUL SRL | 6.4M | 30 | -569K | #37.534 |
| KRONAERO GROUND SERVICES S.R.L. | 5.7M | 33 | 463K | #41.362 |
| TRADING LINE HARVESTER MAX S.R.L. | 6M | 35 | -367K | #39.628 |
| HAPPY SERV S.R.L. | 7.1M | 32 | 408K | #34.569 |
| MUTU TRANS INTERNATIONAL SRL | 6.2M | 23 | 657K | #38.675 |
| BETA INTERTRANS SRL | 7.4M | 32 | 1.9M | #33.423 |
| GLOCK LOGISTIC SRL | 6.3M | 39 | 51.8K | #38.353 |
| APA VIE SRL | 5.7M | 38 | 757K | #41.290 |
| NUTRISOYA SRL | 6.2M | 24 | -781K | #38.623 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAFNE LOGISTICS S.R.L.(you) | HI RENT LEVEL SRL | CALARETUL SRL | KRONAERO GROUND SERVICES S.R.L. | TRADING LINE HARVESTER MAX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.2M | 6.2M | 6.4M | 5.7M | 6M |
| Profit | 229K | 540K | -569K | 463K | -367K |
| Margin | 3,7% | 8,8% | -8,9% | 8,1% | -6,1% |
| Employees | 32 | 31 | 30 | 33 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAFNE LOGISTICS S.R.L.”.