DACRIVET SRL
Revenue
1M
2024
Profit
6K
2024
Employees
5
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DACRIVET SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #455 la cifra de afaceri, #2.197 la profit, #284 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DACRIVET SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #455 la cifra de afaceri, #2.197 la profit, #284 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BIOANIMA S.R.L. | 970K | 5 | Activități profesionale |
| ARSENIEVET SRL | 1M | 5 | Activități profesionale |
| VETERINARIUM CARE SRL | 1M | 5 | Activități profesionale |
| BARDOCZVET S.R.L. | 1M | 5 | Activități profesionale |
| JERMED SRL | 1M | 5 | Activități profesionale |
| BUBO-BUBO SRL | 1.1M | 5 | Activități profesionale |
| LUN VET SRL | 1M | 5 | Activități profesionale |
| MEDICAL VET ACTIVITY S.R.L. | 1M | 5 | Activități profesionale |
| ANIMALMED S.R.L. | 1.1M | 5 | Activități profesionale |
| LUCI VET LIFE SRL | 1M | 5 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 209K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- 6K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | 6K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DACRIVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DACRIVET SRL(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 6K
- Rank RO
- #149.045
- BIOANIMA S.R.L.
- Revenue
- 970K
- Employees
- 5
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #156.021
- ARSENIEVET SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #148.753
- VETERINARIUM CARE SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 95.4K
- Rank RO
- #149.573
- BARDOCZVET S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #149.597
- JERMED SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 236K
- Rank RO
- #150.005
- BUBO-BUBO SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 77.7K
- Rank RO
- #147.014
- LUN VET SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 18.6K
- Rank RO
- #151.232
- MEDICAL VET ACTIVITY S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #151.601
- ANIMALMED S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -146K
- Rank RO
- #146.150
- LUCI VET LIFE SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 5
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #153.058
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DACRIVET SRL(current) | 1M | 5 | 6K | #149.045 |
| BIOANIMA S.R.L. | 970K | 5 | 8.1K | #156.021 |
| ARSENIEVET SRL | 1M | 5 | 188K | #148.753 |
| VETERINARIUM CARE SRL | 1M | 5 | 95.4K | #149.573 |
| BARDOCZVET S.R.L. | 1M | 5 | 171K | #149.597 |
| JERMED SRL | 1M | 5 | 236K | #150.005 |
| BUBO-BUBO SRL | 1.1M | 5 | 77.7K | #147.014 |
| LUN VET SRL | 1M | 5 | 18.6K | #151.232 |
| MEDICAL VET ACTIVITY S.R.L. | 1M | 5 | 132K | #151.601 |
| ANIMALMED S.R.L. | 1.1M | 5 | -146K | #146.150 |
| LUCI VET LIFE SRL | 1M | 5 | 84.4K | #153.058 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DACRIVET SRL(you) | BIOANIMA S.R.L. | ARSENIEVET SRL | VETERINARIUM CARE SRL | BARDOCZVET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 970K | 1M | 1M | 1M |
| Profit | 6K | 8.1K | 188K | 95.4K | 171K |
| Margin | 0,6% | 0,8% | 18,0% | 9,2% | 16,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DACRIVET SRL”.