DACONEX S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
809K
2024
Employees
7
2024
Margin
37,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DACONEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #830 la cifra de afaceri, #313 la profit, #767 la număr angajați din 3.364 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DACONEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #830 la cifra de afaceri, #313 la profit, #767 la număr angajați din 3.364 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 11.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 18
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 8.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024
Industry size
37.3B
RON revenue
Total companies
3.364
Total employees
59.024
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RECIPLAST GREEN CONCEPT S.R.L. | 2.2M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| FOLLER TIM SRL | 2.2M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| TECNOLINE GEAM SRL | 2.1M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MOBI - LUX TEAM S.R.L. | 2.3M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| LUXURY HOME DECOR SRL | 2.1M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| RETIR SRL | 2.3M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ACSORAM COMIXT SRL | 2.1M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ILDAS SRL | 2.4M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ANGY DEN COM SRL | 2M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| RETIS SRL | 2.5M | 7 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 22)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 37.0%
- CA / angajat
- 313K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 809K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 809K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DACONEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DACONEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 809K
- Rank RO
- #89.091
- RECIPLAST GREEN CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -302K
- Rank RO
- #90.352
- FOLLER TIM SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 95.5K
- Rank RO
- #87.228
- TECNOLINE GEAM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 58.2K
- Rank RO
- #91.704
- MOBI - LUX TEAM S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 22.2K
- Rank RO
- #86.518
- LUXURY HOME DECOR SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 376K
- Rank RO
- #92.917
- RETIR SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 8.5K
- Rank RO
- #84.845
- ACSORAM COMIXT SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #93.710
- ILDAS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #82.265
- ANGY DEN COM SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #97.163
- RETIS SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #80.476
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DACONEX S.R.L.(current) | 2M | 7 | 809K | #89.091 |
| RECIPLAST GREEN CONCEPT S.R.L. | 2.2M | 7 | -302K | #90.352 |
| FOLLER TIM SRL | 2.2M | 7 | 95.5K | #87.228 |
| TECNOLINE GEAM SRL | 2.1M | 7 | 58.2K | #91.704 |
| MOBI - LUX TEAM S.R.L. | 2.3M | 7 | 22.2K | #86.518 |
| LUXURY HOME DECOR SRL | 2.1M | 7 | 376K | #92.917 |
| RETIR SRL | 2.3M | 7 | 8.5K | #84.845 |
| ACSORAM COMIXT SRL | 2.1M | 7 | 2.6K | #93.710 |
| ILDAS SRL | 2.4M | 7 | 218K | #82.265 |
| ANGY DEN COM SRL | 2M | 7 | 233K | #97.163 |
| RETIS SRL | 2.5M | 7 | 215K | #80.476 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DACONEX S.R.L.(you) | RECIPLAST GREEN CONCEPT S.R.L. | FOLLER TIM SRL | TECNOLINE GEAM SRL | MOBI - LUX TEAM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.2M | 2.2M | 2.1M | 2.3M |
| Profit | 809K | -302K | 95.5K | 58.2K | 22.2K |
| Margin | 37,0% | -14,0% | 4,3% | 2,8% | 1,0% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DACONEX S.R.L.”.