D�NUTZ DESIGN SRL
Revenue
2.8M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
15
2024
Margin
49,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
D�NUTZ DESIGN SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.052 la cifra de afaceri, #917 la profit, #1.653 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- D�NUTZ DESIGN SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.052 la cifra de afaceri, #917 la profit, #1.653 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAID MEDIA SOLUTIONS SRL | 2.8M | 15 | Construcții |
| JOE INSTALA�II SRL | 3.1M | 15 | Construcții |
| ADI INSTAL ASTRA SRL | 2.5M | 15 | Construcții |
| CONCEPT ALFA ENERGY S.R.L. | 2.8M | 15 | Construcții |
| GAZ INSTAL TOPEXPERT SRL | 2.8M | 15 | Construcții |
| ESCAV TRANSCONS SRL | 3M | 13 | Construcții |
| STORAGE SOLUTION PROFINSTAL S.R.L. | 2.7M | 15 | Construcții |
| BUBU PARDOSELI S.R.L. | 2.7M | 15 | Construcții |
| MARIMAR STAR SRL | 2.8M | 16 | Construcții |
| OLIGOPOL SRL | 3M | 15 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 49.5%
- CA / angajat
- 190K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.8M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.8M | 1.4M | 15 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la D�NUTZ DESIGN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- D�NUTZ DESIGN SRL(current)
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #71.327
- RAID MEDIA SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 44.9K
- Rank RO
- #71.547
- JOE INSTALA�II SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 19.9K
- Rank RO
- #66.849
- ADI INSTAL ASTRA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #79.994
- CONCEPT ALFA ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 15
- Profit
- -868K
- Rank RO
- #71.635
- GAZ INSTAL TOPEXPERT SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #71.692
- ESCAV TRANSCONS SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 13
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #69.266
- STORAGE SOLUTION PROFINSTAL S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 646K
- Rank RO
- #74.290
- BUBU PARDOSELI S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 990K
- Rank RO
- #74.463
- MARIMAR STAR SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 514K
- Rank RO
- #71.318
- OLIGOPOL SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 15
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #67.823
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| D�NUTZ DESIGN SRL(current) | 2.8M | 15 | 1.4M | #71.327 |
| RAID MEDIA SOLUTIONS SRL | 2.8M | 15 | 44.9K | #71.547 |
| JOE INSTALA�II SRL | 3.1M | 15 | 19.9K | #66.849 |
| ADI INSTAL ASTRA SRL | 2.5M | 15 | 384K | #79.994 |
| CONCEPT ALFA ENERGY S.R.L. | 2.8M | 15 | -868K | #71.635 |
| GAZ INSTAL TOPEXPERT SRL | 2.8M | 15 | 12.1K | #71.692 |
| ESCAV TRANSCONS SRL | 3M | 13 | 175K | #69.266 |
| STORAGE SOLUTION PROFINSTAL S.R.L. | 2.7M | 15 | 646K | #74.290 |
| BUBU PARDOSELI S.R.L. | 2.7M | 15 | 990K | #74.463 |
| MARIMAR STAR SRL | 2.8M | 16 | 514K | #71.318 |
| OLIGOPOL SRL | 3M | 15 | 2.2M | #67.823 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | D�NUTZ DESIGN SRL(you) | RAID MEDIA SOLUTIONS SRL | JOE INSTALA�II SRL | ADI INSTAL ASTRA SRL | CONCEPT ALFA ENERGY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.8M | 2.8M | 3.1M | 2.5M | 2.8M |
| Profit | 1.4M | 44.9K | 19.9K | 384K | -868K |
| Margin | 49,5% | 1,6% | 0,6% | 15,6% | -30,7% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “D�NUTZ DESIGN SRL”.