CVS VET S.R.L.
Revenue
1.2M
2024
Profit
15.2K
2024
Employees
6
2024
Margin
1,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CVS VET S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #364 la cifra de afaceri, #1.960 la profit, #205 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CVS VET S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #364 la cifra de afaceri, #1.960 la profit, #205 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RADIUS VET SRL | 1.3M | 6 | Activități profesionale |
| CHICOPET SRL | 1.3M | 6 | Activități profesionale |
| ULTRAVET ASISTENTA S.R.L. | 1.3M | 6 | Activități profesionale |
| VET STIL CONSULT SRL | 1.3M | 6 | Activități profesionale |
| SUNQUEST-VET SRL | 1.2M | 6 | Activități profesionale |
| VET EXPERT SRL | 1.3M | 6 | Activități profesionale |
| PETVET SRL | 1.4M | 6 | Activități profesionale |
| DR. POPA O&R SRL | 1.4M | 6 | Activități profesionale |
| ROXALBIO IMPORT EXPORT SRL | 1.2M | 5 | Activități profesionale |
| PARTIUM FARMA SRL | 1.1M | 6 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.2%
- CA / angajat
- 211K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 15.2K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 15.2K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CVS VET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CVS VET S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 15.2K
- Rank RO
- #130.724
- RADIUS VET SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #130.565
- CHICOPET SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #131.029
- ULTRAVET ASISTENTA S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #131.109
- VET STIL CONSULT SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 98.4K
- Rank RO
- #131.688
- SUNQUEST-VET SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -46.2K
- Rank RO
- #133.108
- VET EXPERT SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 84.1K
- Rank RO
- #128.502
- PETVET SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 97.6K
- Rank RO
- #123.796
- DR. POPA O&R SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #122.879
- ROXALBIO IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #136.147
- PARTIUM FARMA SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #139.999
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CVS VET S.R.L.(current) | 1.2M | 6 | 15.2K | #130.724 |
| RADIUS VET SRL | 1.3M | 6 | 115K | #130.565 |
| CHICOPET SRL | 1.3M | 6 | 115K | #131.029 |
| ULTRAVET ASISTENTA S.R.L. | 1.3M | 6 | 189K | #131.109 |
| VET STIL CONSULT SRL | 1.3M | 6 | 98.4K | #131.688 |
| SUNQUEST-VET SRL | 1.2M | 6 | -46.2K | #133.108 |
| VET EXPERT SRL | 1.3M | 6 | 84.1K | #128.502 |
| PETVET SRL | 1.4M | 6 | 97.6K | #123.796 |
| DR. POPA O&R SRL | 1.4M | 6 | 318K | #122.879 |
| ROXALBIO IMPORT EXPORT SRL | 1.2M | 5 | 19K | #136.147 |
| PARTIUM FARMA SRL | 1.1M | 6 | 111K | #139.999 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CVS VET S.R.L.(you) | RADIUS VET SRL | CHICOPET SRL | ULTRAVET ASISTENTA S.R.L. | VET STIL CONSULT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M |
| Profit | 15.2K | 115K | 115K | 189K | 98.4K |
| Margin | 1,2% | 9,0% | 9,1% | 15,0% | 7,9% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CVS VET S.R.L.”.