CV BETONGUARD S.R.L.
Revenue
55.4K
2024
Profit
9.1K
2024
Employees
1
2024
Margin
16,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CV BETONGUARD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 55.4K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.232 la cifra de afaceri, #1.398 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CV BETONGUARD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 55.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.232 la cifra de afaceri, #1.398 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GRANIT MARMURA ROBI S.R.L. | 62.2K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STRUCTO PRODUCT S.R.L. | 55.5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| COCO BETO UTIL S.R.L. | 55.3K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMURA PANTELIMON SRL | 55.5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| KLAF SRL | 55K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ROCA ART S.R.L. | 56K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SERAND MAR TRADING SRL | 54.8K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DIANEDMARM S.R.L. | 56K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BACIU STONE S.R.L. | 56.1K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| COSIV PAVAJ S.R.L. | 56.1K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.4%
- CA / angajat
- 55.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 62%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 55.4K
- Profit net
- 9.1K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 55.4K | 9.1K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CV BETONGUARD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CV BETONGUARD S.R.L.(current)
- Revenue
- 55.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.1K
- Rank RO
- #558.213
- GRANIT MARMURA ROBI S.R.L.
- Revenue
- 62.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.9K
- Rank RO
- #546.170
- STRUCTO PRODUCT S.R.L.
- Revenue
- 55.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -911K
- Rank RO
- #558.110
- COCO BETO UTIL S.R.L.
- Revenue
- 55.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -77.8K
- Rank RO
- #558.389
- MARMURA PANTELIMON SRL
- Revenue
- 55.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -149K
- Rank RO
- #557.961
- KLAF SRL
- Revenue
- 55K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #558.966
- ROCA ART S.R.L.
- Revenue
- 56K
- Employees
- 1
- Profit
- -29K
- Rank RO
- #557.233
- SERAND MAR TRADING SRL
- Revenue
- 54.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.6K
- Rank RO
- #559.223
- DIANEDMARM S.R.L.
- Revenue
- 56K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #557.057
- BACIU STONE S.R.L.
- Revenue
- 56.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.2K
- Rank RO
- #556.963
- COSIV PAVAJ S.R.L.
- Revenue
- 56.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.7K
- Rank RO
- #556.963
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CV BETONGUARD S.R.L.(current) | 55.4K | 1 | 9.1K | #558.213 |
| GRANIT MARMURA ROBI S.R.L. | 62.2K | 1 | -15.9K | #546.170 |
| STRUCTO PRODUCT S.R.L. | 55.5K | 1 | -911K | #558.110 |
| COCO BETO UTIL S.R.L. | 55.3K | 1 | -77.8K | #558.389 |
| MARMURA PANTELIMON SRL | 55.5K | 1 | -149K | #557.961 |
| KLAF SRL | 55K | 1 | 4.2K | #558.966 |
| ROCA ART S.R.L. | 56K | 1 | -29K | #557.233 |
| SERAND MAR TRADING SRL | 54.8K | 1 | 13.6K | #559.223 |
| DIANEDMARM S.R.L. | 56K | 1 | 1.9K | #557.057 |
| BACIU STONE S.R.L. | 56.1K | 1 | 12.2K | #556.963 |
| COSIV PAVAJ S.R.L. | 56.1K | 1 | 38.7K | #556.963 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CV BETONGUARD S.R.L.(you) | GRANIT MARMURA ROBI S.R.L. | STRUCTO PRODUCT S.R.L. | COCO BETO UTIL S.R.L. | MARMURA PANTELIMON SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 55.4K | 62.2K | 55.5K | 55.3K | 55.5K |
| Profit | 9.1K | -15.9K | -911K | -77.8K | -149K |
| Margin | 16,4% | -25,5% | -1642,9% | -140,6% | -268,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CV BETONGUARD S.R.L.”.