Revenue

13.2M

2024

Profit

2.5M

2024

Employees

45

2024

Margin

18,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CUSBAC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 13.2M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #181 la cifra de afaceri, #92 la profit, #146 la număr angajați din 1.310 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CUSBAC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 13.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.5%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #181 la cifra de afaceri, #92 la profit, #146 la număr angajați din 1.310 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 28) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#181 din 1.310 companii

Top 13.7%

Vezi clasamentul

După profit

#92 din 1.310 companii

Top 6.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#146 din 1.310 companii

Top 11.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
28.9M lei
Marjă medie
3.1%
Angajați medie
31

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri13.2M lei vs medie industrie 28.9M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit18.5% vs medie industrie 3.1%

Compania este 6.0× față de media industriei

Angajați45 vs medie industrie 31

Compania este 1.4× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 28) — 2024

Industry size

37.8B

RON revenue

Total companies

1.310

Total employees

41.046

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MECANICA POIANA RUSCA SRL13.3M43Fabricare
METINOX PRESSURE VESSEL MANUFACTURING SRL14M47Fabricare
OIL SERVICES LIMITED EASTERN EUROPE SRL15.4M44Fabricare
TEN COMPROD SRL11.5M46Fabricare
SCHUMAG ROMANIA SRL12.4M50Fabricare
ASCO TOOLS S.A.14.1M52Fabricare
IPSAR SA12.3M51Fabricare
WORLD MACHINERY WORKS S.R.L.16.2M46Fabricare
ROMVERSIS TOP SRL13.3M57Fabricare
MECANEX SA14.1M38Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.5%
CA / angajat
296K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    13.2M
    Profit net
    2.5M
    Angajați
    45

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CUSBAC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCUSBAC S.R.L.(you)MECANICA POIANA RUSCA SRLMETINOX PRESSURE VESSEL MANUFACTURING SRLOIL SERVICES LIMITED EASTERN EUROPE SRLTEN COMPROD SRL
Revenue
13.2M
13.3M
14M
15.4M
11.5M
Profit
2.5M
2.4M
289K
-3.8M
1.2M
Margin
18,5%
18,5%
2,1%
-24,7%
10,6%
Employees
45
43
47
44
46
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CUSBAC S.R.L.”.