CULINA GROUP SRL
Revenue
2M
2024
Profit
-147K
2024
Employees
13
2024
Margin
-7,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CULINA GROUP SRL este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #688 la cifra de afaceri, #6.004 la profit, #466 la număr angajați din 6.351 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CULINA GROUP SRL este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #688 la cifra de afaceri, #6.004 la profit, #466 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este -2.5× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANDA DESIGN MOBILIER S.R.L. | 2M | 13 | Fabricare mobilă |
| ART DECOR CONCEPT DESIGN SRL | 2.1M | 13 | Fabricare mobilă |
| CICEK DAMOB CONFORT S.R.L. | 1.9M | 13 | Fabricare mobilă |
| 3D DESIRE CONCEPT SRL | 1.9M | 13 | Fabricare mobilă |
| PROD. MOB. SZABO SRL | 2.6M | 13 | Fabricare mobilă |
| MOB LINE.RO S.R.L. | 2M | 12 | Fabricare mobilă |
| GIL DECOR 2003 S.R.L. | 1.9M | 13 | Fabricare mobilă |
| DEMARCOMOB S.R.L. | 2M | 14 | Fabricare mobilă |
| MOBICOM SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�RESC� | 2.2M | 14 | Fabricare mobilă |
| NEW SUPER SOFA SRL | 2M | 12 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.2%
- CA / angajat
- 157K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- -147K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | -147K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CULINA GROUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CULINA GROUP SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 13
- Profit
- -147K
- Rank RO
- #93.798
- ANDA DESIGN MOBILIER S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 13
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #95.181
- ART DECOR CONCEPT DESIGN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #91.359
- CICEK DAMOB CONFORT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 54.2K
- Rank RO
- #97.738
- 3D DESIRE CONCEPT SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #98.475
- PROD. MOB. SZABO SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #76.129
- MOB LINE.RO S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #94.521
- GIL DECOR 2003 S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 3K
- Rank RO
- #100.580
- DEMARCOMOB S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #96.486
- MOBICOM SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�RESC�
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- -141K
- Rank RO
- #90.215
- NEW SUPER SOFA SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- 282K
- Rank RO
- #97.309
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CULINA GROUP SRL(current) | 2M | 13 | -147K | #93.798 |
| ANDA DESIGN MOBILIER S.R.L. | 2M | 13 | 237K | #95.181 |
| ART DECOR CONCEPT DESIGN SRL | 2.1M | 13 | 117K | #91.359 |
| CICEK DAMOB CONFORT S.R.L. | 1.9M | 13 | 54.2K | #97.738 |
| 3D DESIRE CONCEPT SRL | 1.9M | 13 | 5K | #98.475 |
| PROD. MOB. SZABO SRL | 2.6M | 13 | 8.1K | #76.129 |
| MOB LINE.RO S.R.L. | 2M | 12 | 10.7K | #94.521 |
| GIL DECOR 2003 S.R.L. | 1.9M | 13 | 3K | #100.580 |
| DEMARCOMOB S.R.L. | 2M | 14 | 19K | #96.486 |
| MOBICOM SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�RESC� | 2.2M | 14 | -141K | #90.215 |
| NEW SUPER SOFA SRL | 2M | 12 | 282K | #97.309 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CULINA GROUP SRL(you) | ANDA DESIGN MOBILIER S.R.L. | ART DECOR CONCEPT DESIGN SRL | CICEK DAMOB CONFORT S.R.L. | 3D DESIRE CONCEPT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2M | 2.1M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | -147K | 237K | 117K | 54.2K | 5K |
| Margin | -7,2% | 11,8% | 5,5% | 2,8% | 0,3% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CULINA GROUP SRL”.