CUETAPE S.R.L.
Revenue
129K
2024
Profit
62.9K
2024
Employees
—
2024
Margin
48,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CUETAPE S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 129K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #2.145 la cifra de afaceri, #1.396 la profit, #2.909 la număr angajați din 4.903 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CUETAPE S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 129K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #2.145 la cifra de afaceri, #1.396 la profit, #2.909 la număr angajați din 4.903 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 895K lei
- Marjă medie
- 18.1%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024
Industry size
4.4B
RON revenue
Total companies
4.903
Total employees
5.690
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LOCATII MEDIA S.R.L. | 130K | 1 | Producție filme, video, TV |
| TRUSKI FILMWORKS S.R.L. | 130K | 1 | Producție filme, video, TV |
| ZOMBAL MEDIA&EVENTS SRL | 130K | 1 | Producție filme, video, TV |
| HIGGS FILM S.R.L. | 129K | 1 | Producție filme, video, TV |
| GOINEA BROS S.R.L. | 131K | 1 | Producție filme, video, TV |
| FILMEX FILM S.R.L. | 131K | 1 | Producție filme, video, TV |
| RGB PAINT SRL | 128K | 1 | Producție filme, video, TV |
| MAT SOUND SRL | 131K | 1 | Producție filme, video, TV |
| NATYANIS MEDIA SRL | 128K | 1 | Producție filme, video, TV |
| PEPPERMINT PRODUCTIONS S.R.L. | 131K | 1 | Producție filme, video, TV |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 59)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 48.5%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 51%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 129K
- Profit net
- 62.9K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 129K | 62.9K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CUETAPE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CUETAPE S.R.L.(current)
- Revenue
- 129K
- Employees
- 0
- Profit
- 62.9K
- Rank RO
- #454.707
- LOCATII MEDIA S.R.L.
- Revenue
- 130K
- Employees
- 1
- Profit
- 82K
- Rank RO
- #454.584
- TRUSKI FILMWORKS S.R.L.
- Revenue
- 130K
- Employees
- 1
- Profit
- 59.8K
- Rank RO
- #454.506
- ZOMBAL MEDIA&EVENTS SRL
- Revenue
- 130K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.6K
- Rank RO
- #454.045
- HIGGS FILM S.R.L.
- Revenue
- 129K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.6K
- Rank RO
- #455.579
- GOINEA BROS S.R.L.
- Revenue
- 131K
- Employees
- 1
- Profit
- 32.6K
- Rank RO
- #453.579
- FILMEX FILM S.R.L.
- Revenue
- 131K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #453.497
- RGB PAINT SRL
- Revenue
- 128K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.9K
- Rank RO
- #456.050
- MAT SOUND SRL
- Revenue
- 131K
- Employees
- 1
- Profit
- 86.1K
- Rank RO
- #453.354
- NATYANIS MEDIA SRL
- Revenue
- 128K
- Employees
- 1
- Profit
- -5K
- Rank RO
- #456.111
- PEPPERMINT PRODUCTIONS S.R.L.
- Revenue
- 131K
- Employees
- 1
- Profit
- 58.1K
- Rank RO
- #453.273
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CUETAPE S.R.L.(current) | 129K | 0 | 62.9K | #454.707 |
| LOCATII MEDIA S.R.L. | 130K | 1 | 82K | #454.584 |
| TRUSKI FILMWORKS S.R.L. | 130K | 1 | 59.8K | #454.506 |
| ZOMBAL MEDIA&EVENTS SRL | 130K | 1 | 38.6K | #454.045 |
| HIGGS FILM S.R.L. | 129K | 1 | -9.6K | #455.579 |
| GOINEA BROS S.R.L. | 131K | 1 | 32.6K | #453.579 |
| FILMEX FILM S.R.L. | 131K | 1 | 0 lei | #453.497 |
| RGB PAINT SRL | 128K | 1 | -6.9K | #456.050 |
| MAT SOUND SRL | 131K | 1 | 86.1K | #453.354 |
| NATYANIS MEDIA SRL | 128K | 1 | -5K | #456.111 |
| PEPPERMINT PRODUCTIONS S.R.L. | 131K | 1 | 58.1K | #453.273 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CUETAPE S.R.L.(you) | LOCATII MEDIA S.R.L. | TRUSKI FILMWORKS S.R.L. | ZOMBAL MEDIA&EVENTS SRL | HIGGS FILM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 129K | 130K | 130K | 130K | 129K |
| Profit | 62.9K | 82K | 59.8K | 38.6K | -9.6K |
| Margin | 48,5% | 63,2% | 46,1% | 29,7% | -7,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CUETAPE S.R.L.”.