CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.
Revenue
483K
2024
Profit
-171K
2024
Employees
2
2024
Margin
-33,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 483K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #6.454 la cifra de afaceri, #31.184 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Imobiliare, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 483K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -33.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #6.454 la cifra de afaceri, #31.184 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -2.3× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VALMIS SRL | 513K | 2 | Imobiliare |
| CENTRUL ZONAL V�NZ�RI SRL | 519K | 2 | Imobiliare |
| ALPI RIGACCI SRL | 525K | 2 | Imobiliare |
| AVIBAT STUDIO SRL | 526K | 2 | Imobiliare |
| LV DEVELOPMENT S.R.L. | 530K | 2 | Imobiliare |
| LIZIERA DE LAC MANAGEMENT S.R.L. | 486K | 2 | Imobiliare |
| M & N ITALY GRUP SRL | 477K | 2 | Imobiliare |
| GENERAL BUSINESS & CONSULTING 2003 S.R.L. | 562K | 2 | Imobiliare |
| DISTRICT FACILITY S.R.L. | 452K | 2 | Imobiliare |
| CRISTIRO SA | 512K | 2 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -33.2%
- CA / angajat
- 257K
- Scor risc (0–100)
- 67
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 483K
- Profit net
- -171K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 483K | -171K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.(current)
- Revenue
- 483K
- Employees
- 2
- Profit
- -171K
- Rank RO
- #225.633
- VALMIS SRL
- Revenue
- 513K
- Employees
- 2
- Profit
- 229K
- Rank RO
- #225.723
- CENTRUL ZONAL V�NZ�RI SRL
- Revenue
- 519K
- Employees
- 2
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #224.139
- ALPI RIGACCI SRL
- Revenue
- 525K
- Employees
- 2
- Profit
- 7.5K
- Rank RO
- #222.815
- AVIBAT STUDIO SRL
- Revenue
- 526K
- Employees
- 2
- Profit
- -26.2K
- Rank RO
- #222.596
- LV DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 530K
- Employees
- 2
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #221.707
- LIZIERA DE LAC MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 486K
- Employees
- 2
- Profit
- -123K
- Rank RO
- #232.377
- M & N ITALY GRUP SRL
- Revenue
- 477K
- Employees
- 2
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #234.910
- GENERAL BUSINESS & CONSULTING 2003 S.R.L.
- Revenue
- 562K
- Employees
- 2
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #214.694
- DISTRICT FACILITY S.R.L.
- Revenue
- 452K
- Employees
- 2
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #241.832
- CRISTIRO SA
- Revenue
- 512K
- Employees
- 2
- Profit
- -352K
- Rank RO
- #225.811
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.(current) | 483K | 2 | -171K | #225.633 |
| VALMIS SRL | 513K | 2 | 229K | #225.723 |
| CENTRUL ZONAL V�NZ�RI SRL | 519K | 2 | 157K | #224.139 |
| ALPI RIGACCI SRL | 525K | 2 | 7.5K | #222.815 |
| AVIBAT STUDIO SRL | 526K | 2 | -26.2K | #222.596 |
| LV DEVELOPMENT S.R.L. | 530K | 2 | 432K | #221.707 |
| LIZIERA DE LAC MANAGEMENT S.R.L. | 486K | 2 | -123K | #232.377 |
| M & N ITALY GRUP SRL | 477K | 2 | 182K | #234.910 |
| GENERAL BUSINESS & CONSULTING 2003 S.R.L. | 562K | 2 | 223K | #214.694 |
| DISTRICT FACILITY S.R.L. | 452K | 2 | 202K | #241.832 |
| CRISTIRO SA | 512K | 2 | -352K | #225.811 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.(you) | VALMIS SRL | CENTRUL ZONAL V�NZ�RI SRL | ALPI RIGACCI SRL | AVIBAT STUDIO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 483K | 513K | 519K | 525K | 526K |
| Profit | -171K | 229K | 157K | 7.5K | -26.2K |
| Margin | -33,2% | 44,7% | 30,3% | 1,4% | -5,0% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CTE REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L.”.