C.S.C. GROUP SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
55.4K
2024
Employees
9
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
C.S.C. GROUP SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.062 la cifra de afaceri, #11.888 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- C.S.C. GROUP SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.062 la cifra de afaceri, #11.888 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MULTICLIMA INSTAL SRL | 2.2M | 9 | Construcții |
| DUBLU TRIC SRL | 2.2M | 9 | Construcții |
| PERFECT ARRANGEMENT S.R.L. | 2.4M | 9 | Construcții |
| SRAP ELECTRIC SYSTEM SRL | 2.1M | 9 | Construcții |
| AGA ADRIANO S.R.L. | 2.1M | 9 | Construcții |
| FORAJ DACIA MBM SRL | 2.1M | 9 | Construcții |
| GROUP KMN SRL | 2.1M | 9 | Construcții |
| ELITINSTAL SRL | 2.1M | 9 | Construcții |
| BARLOP SRL | 2M | 10 | Construcții |
| TOLAS SHOES SRL | 2.1M | 9 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 236K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 55.4K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 55.4K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la C.S.C. GROUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- C.S.C. GROUP SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 55.4K
- Rank RO
- #91.327
- MULTICLIMA INSTAL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #89.533
- DUBLU TRIC SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #89.035
- PERFECT ARRANGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 27.5K
- Rank RO
- #82.426
- SRAP ELECTRIC SYSTEM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 352K
- Rank RO
- #91.311
- AGA ADRIANO S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 77.2K
- Rank RO
- #91.228
- FORAJ DACIA MBM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 752K
- Rank RO
- #91.561
- GROUP KMN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 94.4K
- Rank RO
- #91.706
- ELITINSTAL SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- -190K
- Rank RO
- #90.974
- BARLOP SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #93.795
- TOLAS SHOES SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 914K
- Rank RO
- #92.191
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| C.S.C. GROUP SRL(current) | 2.1M | 9 | 55.4K | #91.327 |
| MULTICLIMA INSTAL SRL | 2.2M | 9 | 338K | #89.533 |
| DUBLU TRIC SRL | 2.2M | 9 | 385K | #89.035 |
| PERFECT ARRANGEMENT S.R.L. | 2.4M | 9 | 27.5K | #82.426 |
| SRAP ELECTRIC SYSTEM SRL | 2.1M | 9 | 352K | #91.311 |
| AGA ADRIANO S.R.L. | 2.1M | 9 | 77.2K | #91.228 |
| FORAJ DACIA MBM SRL | 2.1M | 9 | 752K | #91.561 |
| GROUP KMN SRL | 2.1M | 9 | 94.4K | #91.706 |
| ELITINSTAL SRL | 2.1M | 9 | -190K | #90.974 |
| BARLOP SRL | 2M | 10 | 1.1M | #93.795 |
| TOLAS SHOES SRL | 2.1M | 9 | 914K | #92.191 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | C.S.C. GROUP SRL(you) | MULTICLIMA INSTAL SRL | DUBLU TRIC SRL | PERFECT ARRANGEMENT S.R.L. | SRAP ELECTRIC SYSTEM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.4M | 2.1M |
| Profit | 55.4K | 338K | 385K | 27.5K | 352K |
| Margin | 2,6% | 15,6% | 17,6% | 1,1% | 16,6% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “C.S.C. GROUP SRL”.